Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Cestovateľský semafor – kam môžeme cestovať bez obmedzení?

13.08.2020
« späť
Cestovatelsky-semafor.jpg

Situácia ohľadom cestovania vo svete sa každým dňom mení a rovnako s ňou sa upravujú aj epidemiologické opatrenia v jednotlivých krajinách Európskej únie, aby sa tak zamedzilo opätovnému šíreniu nového koronavírusu. Aby ste mali lepší prehľad o tom, kam môžete cestovať bez obmedzení a po návrate z ktorých krajín sa vyžaduje test či povinná karanténa, prinášame vám priebežne aktualizovanú mapu Európy s cestovateľským semaforom.

Podľa mapy zistíte, do ktorých krajín je vstup za účelom turizmu povolený bez obmedzení, s obmedzeniami alebo zakázaný, prípadne či treba po návrate na Slovensko absolvovať test na koronavírus alebo povinnú domácu izoláciu:

  • zelená farba – epidemiologická situácia v krajine je priaznivá, vstup do nej je Slovákom povolený bez obmedzení a bez potreby absolvovania karantény alebo testu po návrate domov
  • oranžová farba – epidemiologická situácia v krajine je tiež priaznivá, ale vstup do krajiny alebo návrat z nej na Slovensko je povolený s určitými obmedzeniami, ako napríklad povinná karanténa a test na koronavírus, a to buď pri vstupe do krajiny, pri návrate z nej alebo v oboch prípadoch
  • červená farba – situácia v krajine nie je priaznivá, slovenským krízovým štábom je označovaná ako riziková krajina a vstup do nej za účelom turizmu je zakázaný. Po návrate na Slovensko treba absolvovať karanténu a test.

Pri vstupe do niektorých krajín sa od návštevníkov vyžaduje registrácia (dotazník alebo vstupný formulár), preto odporúčame naštudovať si pred cestou do zahraničia aj podmienky vstupu do krajiny.

Európska únia každé dva týždne aktualizuje zoznam krajín, do ktorých je vstup povolený. Naša vláda prisľúbila, že bude rešpektovať a uplatňovať odporúčania Európskej komisie. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vydalo cestovné odporúčanie pre všetky krajiny.

Letenky do bezpečných krajín


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent