Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené
Informácia o batožine a registrácií leteckej spoločnosti Air Berlin, FlyNiki
Rezervačná trieda "Z", resp. tarifa "Economy Light" Ostatné rezervačné triedy, resp. tarify "Economy Classic" alebo "Economy Flex"
Check-in (registrácia pred odletom):
v cene letenky iba web check-in. Je možné vykonať check-in i na letisku za poplatok 15 EUR/smer/osoba

Check-in (registrácia pred odletom):
V cene letenky sú zarátané všetky formy registrácie - cez web check-in i na letisku

Batožina:
V cene letenky je 1ks príručnej batožiny s max. hmotnosťou 8kg (55x40x20 cm)
Zapísaná batožina 1 ks 23 kg do podpalubia je iba za príplatok cca 15 EUR/smer, ktorá sa dá zakúpiť pred odletom
Batožina:
V cene letenky je 1ks príručnej batožiny s max. hmotnosťou 8kg (55x40x20 cm) + 1 ks 23kg zapísanej batožiny do podpalubia (š+v+h= max.158cm)
Archív správ

Aktuality

[Najhorúcejšie novinky leteckých spoločností na jar 2015]

Na viedenskom letisku predstavilo svoje novinky tohtoročnej jari 28 vybraných leteckých spoločností. Tím Letenky.sk nesmel na tomto podujatí chýbať. Prečítajte si o tom, čím nás chcú prepravcovia najbližšie prekvapiť a uľahčiť nám cestovanie po celom svete.

[Nové linky z Bratislavy od NIKI – Brusel, Malorka]

Letecká spoločnosť NIKI začne lietať z bratislavského letiska do Bruselu a na Malorku.

[Výhodná ponuka leteniek od airberlin do USA - New York od 521 EUR]

Výhodný predaj leteniek od airberlin štartuje 03. júna. Na všetkých diaľkových letoch si navyše môžete užívať nový komfort v biznis a ekonomickej triede.

[Leťte s deťmi k moru s výraznými zľavami od airberlin]

Nelákajú vás preplnené pláže a hotely? Leťte k moru mimo sezónu a získajte pre vaše deti letenky zo 100% zľavou z cestovného. Túto ponuku prináša airberlin.

[Lufthansa žaluje odbory]

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa a Fraport – letiskový operátor žalujú odborový zväz GdF kvôli februárovým stávkam letiskového personálu na letisku vo Frankfurte.

Nemecká letecká spoločnosť Air Berlin vznikla v roku 1978 (jej pôvodný názov bol Air Berlin USA). Od roku 1992 začala táto spoločnosť prevádzkovať lety z nemeckých letísk. Jej hlavné sídlo je v súčasnosti v Berlíne. Svoje hlavné základne má na letisku Tegel v Berlíne, na düsseldorfskom letisku, na letisku v Norimbergu a na španielskom letisku v Palma de Mallorca. Do skupiny Airberlin patrí aj rakúska letecká spoločnosť NIKI a švajčiarska spoločnosť Belair. Ponúka cestovanie v triedach Economy Light, Economy Classic a Economy Flex.

Air Berlin je klasicka leteckú spoločnosť, ktorá je druhou najväčšou v Nemecku a šiestym najväčším prepravcom v Európe. V rámci cestovnej triedy JustFly, však ponúka lacné cestovanie podobné nízkonákladovému modelu. Od 20. marca 2012 je členom aliancie Oneworld a prevádzkuje zdieľané lety s členmi tejto aliancie. Verným klientom ponúka aj komplexné služby a výhody tejto aliancie.

Od decembra 2011 je v strategickom partnerstve s Etihad Airways, na základe ktorého ponúka prípojné lety cez Abu Dhabi do Ázie, Indie, Afriky a Austrálie.

Flotilu tvoria lietadlá typu Airbus, Boeing aj Bombardier. Priemerný vek lietadiel je 5 rokov, čím sa zaraďuje k najmodernejším a najekologickejším leteckým spoločnostiam. Až 90% jej lietadiel je technicky konštruovaných tak, aby mali čo najmenšiu hlučnosť a spotreba paliva. Lieta do 162 destinácií v 40 krajinách sveta, jej lety okrem Európy smerujú do USA a Kanady, do Karibiku, Afriky či Ázie.

Air Berlin lieta na letiská v centrálnych oblastiach, online registráciu na let spojenú s vytlačením palubného lístka (tzv. web check-in) možno urobiť najskôr 30 hod. pred odletom a najneskôr 2 hod. pred odletom. Počas registrácie si možno rezervovať aj sedadlo (okrem triedy JustFly a v triede FlyClassic za poplatok). Ak máte prípojový let, batožina sa kontroluje až do konečnej destinácie. Na palubách lietadiel ponúka svojim klientom  bezplatné služby, ako občerstvenie, noviny, časopisy, prehrávanie filmov či hudby.

Akú batožinu mám v cene letenky, ak letím s Air Berlin?

Cestujúci s leteckou spoločnosťou Air Berlin si môžu kombinovať letenku podľa vlastných predstáv. Ak máte zakúpenú letenku „Economy Light,“ za batožinu do podpalubia zaplatíte 15 eur/let. Do ceny letenky v triedach „Economy Classic“ a „Economy Flex“ je zahrnutá už aj batožina do podpalubia. Tá môže mať 23 kg. Cestujúci v biznis triede môžu lietať s dvomi batožinami do 32 kg.

batozina - Air Berlin

Príručná batožina s Air Berlin

Vaša príručná batožina v ekonomickej triede môže mať maximálne 8kg (10kg vrátane notebooku) s rozmermi 55 x 40 x 20 cm.

Cestujúci s platnou letenkou v biznis triede si môžu na palubu zobrať až 2 príručné batožiny.

K príručnej batožine si môžete zobrať aj notebook či malú tašku

Laptop, ktorého obal môže mať maximálne 40 x 30 x 10 cm a váhu do 2kg. A rovnako si na palubu môžete zobrať aj dámsku či pánsku tašku.

Tipy a triky

Kozmetika a tekutiny v príručnej batožine musia byť umiestnené v priehľadnom vrecúšku, pričom objem jednej položky nesmie presiahnuť 100 ml. Celkový povolený objem kozmetiky a tekutín je 1 liter.

Topbonus

Verní zákazníci sa môžu zaregistrovať do programov Topbonus, ktoré im umožňujú zbierať míle precestované s Air Berlinom a partnerskými leteckými spoločnosťami. Na základe Topbonusových programov (rozlišujú sa podľa typov kariet Classic, Silver, Gold a Platinum) môžu cestujúci získať napr. prednostné vybavenie a nástup do lietadla, ďalšiu bezplatnú batožinu či prístup do 550-tich letiskových salónov aliancie Oneworld. Pre malé a stredne veľké spoločnosti existuje bonusový program, vďaka ktorému môžu zbierať body z obchodných ciest svojho personálu. Body môžu následne vymeniť za lety. Spoločnosti môžu získať aj špeciálne služby, ako bezplatná opätovná rezervácia či zrušenie rezervácie a letu.

Všetky informácie o bonusových programoch nájdete priamo na stránke prepravcu, konkrétne tu.

 

IATA kód spoločnosti: AB

Webová stránka spoločnosti: www.airberlin.com

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent