Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Najľudnatejšie mestá sveta

11.12.2015
« späť
big-city.jpg

Je všeobecne známe, že počet svetového obyvateľstva sa neustále zvyšuje. Najprudkejší nárast populácie bol zaznamenaný približne medzi 50-tymi a 70-tymi rokmi minulého storočia. Asi každý z vás vie, že krajinou, ktorá má najviac obyvateľov na svete, je Čína. Ak vás však zaujíma to, v ktorých mestách sveta žije najviac ľudí, uvádzame krátky zoznam.

Tokio

Hlavné mesto Japonska je najľudnatejším mestom sveta s počtom obyvateľov viac ako 37 a pol milióna. Tokio sa tiež radí medzi najvzdelanejšie mestá sveta s gramotnosťou vyššou ako 99 %. 

 

Jakarta

Veľmi rýchly nárast populácie bol v indonézskom  hlavnom meste registrovaný asi po roku 1945. Z vtedajších 900 tisíc obyvateľov mesta sa ich počet zvýšil na dnešných viac ako 29 miliónov. Aj vďaka tomu sa z Jakarty stalo najväčšie moslimské mesto na svete.

 

New York

Kto by nepoznal New York... Americké „Big Apple“ navštívi počas roka približne 47 miliónov turistov a je tu najnižšia kriminalita spomedzi amerických metropol. Počet obyvateľov New Yorku je presahuje 20 miliónov.

 

Soul

Počtom obyvateľov viac ako 20 miliónov sa táto juhokórejská metropola približuje New Yorku. Soul je moderné a rušné centrum politického, ekonomického a kultúrneho života v krajine.

 

Manila

Hlavné mesto Filipín s počtom obyvateľov viac ako 19 miliónov patrí taktiež medzi svetové veľkomestá. Zároveň je jedným z miest s najväčšou hustotou obyvateľstva. Ročne tu zavíta približne milión turistov.

 

Poznámka: Existuje množstvo podobných zoznamov o najväčších a najľudnatejších mestách na svete a počte ich obyvateľov. Uvedené mestá sme vybrali na základe ich atraktivity ako cestovného cieľa. © 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent