Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Nechajte sa očariť nádherným Neapolom za skvelé ceny už od 49 €!

09.07.2024
« späť
neapolskepobrezie.jpg

Tretie najväčšie talianske mesto ponúka nezabudnuteľné zážitky, ktoré odporúčame každému zažiť na vlastnej koži. Neapol je centrom turizmu plným histórie, kultúry a života, ktoré viete navštíviť akciovými letenkami z Viedne alebo Budapešti od 49€.

Do hlavného mesta regiónu Kampánia si viete zaletieť priamym letom z Viedne alebo Budapešti. Akciové letenky ponúkajú letecké spoločnosti Wizz Air, Ryanair a Austrian Airlines. Momentálne je veľké množstvo voľných letných termínov, ale ak preferujete dovolenku mimo hlavnej turistickej sezóny, viete si zakúpiť spiatočné letenky na septembrové až marcové obdobie.

Čo ponúka okolie Neapolu?

Pobrežie Neapolského zálivu ponúka obrovský počet nádherných idylických pláží. Práve preto si svoj kúsok raja nájde každý, či už rodiny alebo páry hľadajúce romantiku. Pri ich návšteve si užijete čarovné výhľady a krištáľovo čistú vodu Tyrrhenského mora.

Mesto má bohatú históriu - ide o jedno z najstarších miest Talianska a jeho historické centrum je najväčším v Európe, pričom je súčasťou Zoznamu svetového dedičstva UNESCO už od roku 1995. Zaujímavosťou je aj vysoký počet kostolov, ktorých je až 500. V okolí Neapolu sa nachádzajú pozostatky starovekého mesta Pompeje, ktoré bolo zničené výbuchom sopky Vezuv. Sopka je dodnes aktívna a láka milióny návštevníkov každý rok, ktorí sa môžu prejsť po okraji krátera a vychutnať si krásny výhľad na Neapolský záliv.

Neapol je známy svojimi špičkovými kulinárskymi zážitkami, na ktoré sú využité kvalitné suroviny oblasti. Mesto je rodiskom pizze a lasagní, takže pri jeho návšteve ich ochutnávku určite nevynechajte. Takisto odporúčame čerstvo ulovené morské plody dostupné na prístavných trhoch, či rôzne pouličné špeciality, ktoré sa vyznačujú vyprážaním. Spomenúť je potrebné aj slávnu neapolskú kávu, ktorá je veľkou súčasťou kultúrneho života miestneho obyvateľstva.

Akciové letenky do Neapolu

 


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent