Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

7 dôvodov, prečo sa vám bude Bangkok určite páčiť

17.10.2016
« späť
Bangkok-chram.jpg

Hlavné mesto Thajska Bangkok ročne priláka tisíce turistov z celého sveta. Mesto ponúka mnohé lákadlá pre vaše fotoaparáty, od mrakodrapov až po historické chrámy svetového významu. Pozrite si týchto 7 dôvodov, prečo budete chcieť do Bangkoku cestovať aj vy. 

1.Wat Arun – Chrám Úsvitu

Wat Arun, Chrám Úsvitu sa nachádza naproti Veľkému palácu, na západnom brehu rieky Chao Phraya. Tento architektonický skvost, je unikátom Thajska. Veža, ktorá stojí priamo na brehu rieky je pokrytá kúskami farebného skla a nádherným čínskym porcelánom. Pre tých odvážnejších je tu možnosť vyštverať sa až do 70 metrov vysokej veže, ktorá sa pýši najlepším výhľadom na panorámu Bangkoku. Hoci sa chrám volá Chrám Úsvitu, najkrajší je v noci, keď ho nasvietia zlatým lúčom ponad rieku Chao Phraya.

Bangkok - velky palac

2. Trhy na vode

Bangkok je povestný svojimi plávajúcimi trhmi. Len si to predstavte, lode ukotvené na oboch stranách rieky, naložené až po okraj všakovakým tovarom, čerstvým tropickým ovocím, zeleninou, kokosom a inými miestnymi potravinami, ktoré si môžete dať ugrilovať. Najobľúbenejšie plávajúce trhy v Bangkoku sú Damnoen Saduak, Amphawa a Klong Lat Mayo s Damnoen Saduak.

Bangkok - Market

3. Khao San Road

Ulica, ktorá je domovom „backpackerov“, párty a chaotických križovatiek. Preslávená svojim nočným životom a bezstarostnou atmosférou. Stala sa dôvodom, prečo sem zavíta 99% zo všetkých mladých ľudí. Mladí ľudia tu hľadajú možnosti lacného ubytovania a dobrej zábavy. Ako slnko zapadá, ulica sa mení na pouličné bary a kluby s príchuťou západného sveta.

4. Veľký Kráľovský Palác - Bangkok Grand Palace

Kráľovský palác bol postavený v roku 1782, ako sídlo pre thajského kráľa, kráľovského dvora a administratívne sídlo vlády. Palác je svetovo preslávený a stal sa najnavštevovanejšou turistickou atrakciou v hlavnom meste. Palác ponúka rozmanité spektrum budhistických sôch a chrámov, ktoré spestrujú okolie.  Medzi turistami veľmi obľúbený chrám Smaragdového Budhu. 

Bangkok - Kralovsky palac

5. Thajské masáže

Preslávené špeciálne techniky thajských masáží a nonstop nakupovanie sú hlavné lákadlá Thajska. Masáže stoja okolo 250 bahtov za hodinu. Unavený cestovateľ určite ocení masáž nôh, alebo olejovú masáž; hlavy, krku, alebo masáž chrbta. Masážne salóny možno nájsť po celom Bangkoku. 

6. Sky Bar a hotel

Scirocco  Sky bar je najvyššie položeným open- air barom na svete. Nachádza sa na 63 poschodí na State Tower s nádherným výhľadom na panorámu Bangkoku. Hotel sa stal ubytovaním pre cestovateľov, ktorí hľadajú luxus a radi si dajú drink pri fenomenálnom výhľade na mesto.

Bangkok - Sky bar

7. Super cena letenky do Bangkoku z Bratislavy 

Obojsmernú letenky z Bratislavy za super cenu nájdete TU


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent