Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Aerosvit končí

16.01.2013
« späť
ilustračná foto
ilustračná foto

Ukrajinská letecká spoločnosti Aerosvit Airlines požiadala o ochranu pred bankrotom. Finančné problémy, s ktorými zápasila vyvrcholili až do tejto podoby.

Letecká spoločnosť nebola schopná uhrádzať pohľadávky, dlžoby  vraj presahujú cca 391 mil. eur. Od 3. januára zakázali Aerosvitu pristávať na letisku Šeremetevo, od 4.01. sa pridalo aj materské letisko Boryspil v Kyjeve. Kvôli tomu boli od 15. januára zrušené aj lety napr. z Kyjeva do Prahy. V prevádzky mali zostať do určitého času diaľkové lety, ako z Kyjeva do Moskvy, Petrohradu, Istanbulu, Taškenu, New Yorku a podobne.

Problémy spoločnosti vyvrcholili už v minulom roku, kedy počas Majstrovstiev Európy vo futbale bola nútená zrušiť viaceré lety, ktorými mali fanúšikovia cestovať, niektoré lety, ktoré neboli zrušené mali zas dlhé meškania. Kvôli nezaplateným navigačným poplatkom mala v minulosti na určitý čas zákaz lietať do Ruska, podobná situácia sa opakovala vlani na letisku Šeremetevo.

Klienti, ktorým boli lety zrušené sa odporúča, aby  čo najskôr požiadali o vrátenie peňazí cez web stránku Aerosvit.com, prípadne kontaktovali agentúru, v ktorej si letenku zakúpili a dohodli sa na ďalšom postupe.

Boeingy patriace Aerosvitu preberie spoločnosť Ukraine International, ktorá by mala začať prevádzkovať aj jeho linky.


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent