Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Airbus A380 zasiahli silné turbulencie

11.01.2012
« späť
letisko-lietadla-a-pohlady-z-lietadiel-z-toronta-3.JPG

Najväčšie dopravné lietadlo spoločnosti Qantas Airbus A380 zasiahli počas letu z Londýna do Singapuru silné turbulencie.

Turbulencie zapríčinili, že sa zranilo sedem cestujúcich a niektorí z nich museli byť ošetrení v nemocnici. Lietadlo sa cca tri hodiny pred pristátím dostalo do búrky, ktorá zúrila nad Indiou a 150 pasažierov na palube zažilo krušné chvíľky. Zranili sa tí, čo v tom čase nesedeli na svojich sedadlách, ale pohybovali sa po lietadle.

V Singapure mal let medzipristátie, tam bol stroj podrobneý technickej kontrolezranení pasažieri boli ošetrení v nemocnici, šlo hlavne o pomliaždeniny a rezné rany. Žiadne zo zranení nebolo vážnejšie. Po ošetrení boli cestujúci prepustení z nemocnice.

Let po 24 hodinách pokračoval vo svojej ceste do Sydney. Podľa vyjadrení hovorkyne leteckej spoločnosti všetci pasažieri okrem jedného nastúpili opäť na palubu. Cestujúci, ktorý neodletel sa vraj rozhodol pre iný let do Perthu – svojej cieľovej destinácie.

Už v minulosti sme Vás informovali o problémoch lietadiel spoločnosti Qantas, napríklad jeden z Airbusov A380 musel v roku 2010 núdzovo pristáť z dôvodu explózie motora, pri tomto incidente nebol nikto zranený.


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent