Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Respirátor FFP2 povinný na palube Austrian Airlines, Lufthansa umožní vstup aj s chirurgickým rúškom

28.01.2021
« späť
Austrian-Airlines-777.jpg

Od 25. januára 2021 začali aerolínie Austrian Airlines požadovať od cestujúcich nosenie respirátorov typu FFP2 na palubách svojich lietadiel. Ostatné aerolinky patriace do skupiny Lufthansa prechádzajú od 1. februára na podobné pravidlo - cestujúci však nemusia nutne použiť respirátor FFP2, stačiť im bude aj respirátor KN95 alebo chirurgické rúško.

Skupina Lufthansa pristúpila k tomuto kroku v dôsledku rýchleho šírenia sa nových a infekčnejších mutácií koronavírusu. Povinnosť nosiť respirátor vo verejnej doprave platí od 25. januára aj v celom Rakúsku, Nemecko to zatiaľ odporúča.

Spoločnosť Lufthansa je zakladajúcim členom Star Alliance a spadá pod ňu niekoľko dcérskych spoločností. Do leteckej skupiny patria aerolínie Eurowings, SWISS, Austrian Airlines, Lufthansa, Air Dolomiti, či Brussels Airlines. Na rozdiel od Austrian Airlines, ktoré vyžadujú na palube lietadla použitie FFP2 respirátora (prípadne FFP3), ostatným spoločnostiam zo skupiny Lufthansa stačí chirurgické rúško alebo respirátor KN95.

Aerolínie budú svojich cestujúcich vždy dopredu informovať o novej povinnosti a to prostredníctvom e-mailu, ako aj na svojom webe, či na sociálnych sieťach. Respirátor alebo rúško si každý cestujúci musí priniesť/zabezpečiť sám, aerolínie ich podľa doterajších informácií poskytovať nemusia.

Výnimku z nosenia respirátorov alebo rúšok majú deti mladšie ako 6 rokov. Deti od 6 do 14 rokov a tehotné ženy môžu použiť chirurgické rúško. Ak cestujúci nemôže nosiť rúško zo zdravotných dôvodov, potrebuje sa preukázať negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 48 hodín pred plánovaným odletom a lekárskym potvrdením.

Nakaziť sa na palube lietadla je však veľmi nepravdepodobné, keďže sú lietadlá skupiny Lufthansa vybavené najkvalitnejšími vzduchovými filtrami (HEPA). Kvalita vzduchu je tak podobná tej na operačnom sále. Navyše, vzduch na palube lietadla cirkuluje vertikálne namiesto rozptýlenia sa po celej kabíne.

 

Akciové letenky od Austrian Airlines

             

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent