Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Čierne ovce na nebi sú zakázané

12.05.2011
« späť
20may-_90_.jpg

Vedeli ste, že existujú letecké spoločnosti, ktoré majú zakázané lietať v Európskej únii? Ich zoznam sa dokonca pravidelne aktualizuje a posledná takáto aktualizácia prebehla aj v apríli tohto roku.

Existujú aj letecké spoločnosti, pri ktorých boli problémy s bezpečnosťou pasažierov odstránené, vrátane štyroch nákladných dopravcov z Indonézie a jedného z Ukrajiny, a tak boli vyškrtnuté z čierneho zoznamu, ktorý pravidelne vydáva Európska komisia.

 

Avšak existujú aj spoločnosti, ktoré na tomto zoznam pribudli, a to všetky letecké spoločnosti z Mozambiku a ich lety smerované do krajín Európskej únie. Dôvod pozastavenia ich prevádzky bol jasný, výrazné nedostatky v bezpečnosti.

 

Sedemnásta aktualizácia listiny priniesla aj pozitíva v podobe návratu štyroch indonézskych prepravcov , a to Cardig Air, Asia Link, Republic Express a Air Maleo na leteckú dráhu. Stalo sa tak vďaka opatreniam, ktoré prijali indonézske orgány aby zapezpečili  bezpečnú prevádzku aeroliniek.

 

Zrušené boli i obmedzenia ukrajinskej leteckej spoločnosti UMAir, potom ako sa ukázalo, že aj tento prepravca zvýšil letiskovú bezpečnosť.

 

Aktuálny zoznam obsahuje 21 štátov, 269 leteckých prepravcov, ktoré dostali stopku na prevádzkovanie letov v rámci celej Európskej únie. Na listine si môžete nájsť štáty akými sú Afganistan, Angola, Sudán, Zambia, Filipíny,  a iné.

 

Listina ďalej obsahuje aj také letecké spoločnosti, ktoré môžu prevádzkovať leteckú prepravu, ale iba za prísnych podmienok a obmedzení.


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent