Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Čo sa to deje s lietadlami spoločnosti Qantas?

18.11.2010
« späť
dsc06554.jpg

Lietadlá A380 leteckej spoločnosti z Austrálie Qantas budú potrebovať úpravu motorov. Zatiaľ nie je isté, kedy opätovne vzlietnu.

Už sme vás o problémoch s motormi lietadiel spoločnosti Qantas pred časom informovali, 15. 11. 2010 sa v médiách objavila správa, že Boing 747 tejto spoločnosti so 199 cestujúcimi na palube, ktoré letelo do Buenos Aires, malo technické problémy a muselo sa vrátiť späť na letisko v Sydney, kde pristálo bez problémov.

 

Objavila  sa správa, že v kokpite lietadla sa vyskytli isté problémy s elektrickým systémom, ale dôvod problémov vraj nie je známy. Informácie o dyme v kokpite vraj nie sú pravdivé. Ide o tretí prípad poruchy lietadla spoločnosti Qantas.

 

Po problémoch s motormi Rolls-Royce bolo niekoľko lietadiel stiahnutých a  podľa najnovších informácií budú asi potrebovať úpravu.

 

Výkonný riaditeľ spoločnosti Qantas Alan Joyce potvrdil, že nevie určiť termín návratu lietadiel typu A380 do prevádzky. Problém s motormi sa týka lietadiel, ktoré majú typ  motora Trent 900 od spoločnosti Rolls-Royce, ktorá prisľúbila, že chybné moduly vymení. Rolls-Royce vraj odporúča všetkým spoločnostiam vlastniacich motory daného typu, aby si ich dali prekontrolovať a navrhol aj niekoľko ich úprav.

 

Joyce informoval, že bolo navrhnutých niekoľko úprav a spoločnosť Qantas bude s Rolls- Royce úzko spolupracovať, aby lietadlá opätovne vzlietli. Presný dátum návratu však určený nie je, ale Joyce odmietol to, že by museli lietadlá zostať na zemi niekoľko mesiacov.

 

Tak verme, že všetko dobre dopadne a lietadlá budú opäť schopné vzlietnuť a hlavne v bezpečí „prepraviť“ pasažierov do cieľa ich letu.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent