Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19

15.07.2020
« späť
test-covid-19-praha.jpg

Chystáte sa na cestu do zahraničia a potrebujete oficiálne potvrdenie o teste alebo sa zo zahraničia práve vraciate a navštívili ste jednu z rizikových krajín? Alebo len jednoducho chcete mať istotu, že ste sa nenakazili? Máme pre vás riešenie – objednajte sa na rýchly a spoľahlivý PCR test na COVID-19 v ľubovoľnom termíne už teraz!

 

Spôsob testovania

V súčasnosti najspoľahlivejším spôsobom, ako zistiť prítomnosť koronavírusu v ľudskom tele, sú PCR testy. Vykonávajú sa výterom z hltanu a nosohltanu. Jedná sa o molekulárnu metódu, ktorá je vysoko špecifická a citlivá. Test sa zameriava na prítomnosť ribonukleovej kyseliny (RNA) vírusu, pričom cielene vyhľadáva unikátne gény SARS-CoV-2 vírusu, ktorý spôsobil pandémiu po celom svete.

Ako sa teda prihlásiť na test?

Je to veľmi jednoduché: vyberte si miesto a termín odberu a vyplňte potrebné údaje v krátkom dotazníku. Nasleduje už len samotný odber vzorky bezbolestným výterom z nosa a hrdla, buď cez Drive-through" priamo z pohodlia vášho osobného auta alebo spôsobom Walk-through", čo znamená, že sa na test dostavíte pešo. Výsledky testu obdržíte najneskôr do 48 hodín. Ak potrebujete aj fyzický certifikát s výsledkom testu, stačí si vybrať požadovaný typ certifikátu.

Dôležité informácie pred odberom

  • Minimálne 2 hodiny pred odberom sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu
  • Zabezpečte si ochranu tváre rúškom
  • Na mieste odberu sa identifikujte platným občianskym preukazom
  • Dostavte sa na presne objednaný čas na zvolené odberové miesto
  • Po príchode na vybrané odberové miesto sa riaďte pokynmi personálu

Všetky podrobné informácie, vrátane zoznamu bezpečných krajín, často kladené otázky, ako aj možnosť objednať sa na test na koronavírus, nájdete teraz na jednom mieste.


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent