Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

4 tipy na úžasnú exotickú dovolenku bez testu a karantény

06.10.2021
« späť
puntacana.jpg

Mnohé krajiny Európy, ale i sveta, otvorili svoje hranice pre zahraničných cestovateľov a to najmä vďaka masívnemu očkovaniu a zlepšujúcej sa pandemickej situácii. Slováci tak po vstupe do niektorých exotických destinácií nemusia podstúpiť testovanie na COVID-19, ani karanténu. Navyše, pre zaočkovaných cestovateľov zo Slovenska platí to isté aj pri návrate zo zahraničia. V dnešnom článku vám prinášame 4 tipy na úžasnú exotickú dovolenku v krajinách, ktoré môžete navštíviť bez testu a karantény, vrátane skvelých tipov na akciové letenky.

Vybrané dovolenkové destinácie spĺňajú tieto kritériá:

  • Pri vstupe do krajiny nie je potrebné očkovanie
  • Pri vstupe do krajiny nie je potrebný žiadny test
  • Po prílete do krajiny nie je potrebná žiadna karanténa
  • Pre cestujúcich zo Slovenska aktuálne neplatí žiadny zákaz vstupu


Exotické krajiny otvorené pre turistov bez testu a karantény

Dominikánska republika

Cestovať na dovolenku do Dominikánskej republiky bez testu a karantény môžu turisti z celého sveta. Niektorí cestovatelia môžu byť po prílete náhodne otestovaní priamo na letisku. Taktiež od 15.9. budú úrady po príchode náhodne vykonávať rýchle dychové testy približne u 5% cestujúcich. Akciové letenky do Punta Cana zoženiete už od 489 € z Viedne.

Mexiko

Od začiatku pandémie Mexiko nikdy neuzavrelo svoje hranice pre zahraničných cestovateľov. Hotely, reštaurácie, pláže a v niektorých častiach krajiny dokonca i nočné kluby ostávajú aj naďalej otvorené. Pri vstupe do Mexika nie je potrebný test ani karanténa. Výhodné letenky do Mexika nájdete od 559 €, momentálne cez Austrian Airlines dokonca aj z Košíc.

Kolumbia

Kolumbia patrí medzi krajiny, ktoré sa ako prvé otvorili všetkým cestovateľom bez testovania a karantény. Menej ako 24 hodín pred odletom do krajiny treba vyplniť tzv. „Check-Mig“ formulár, ktorý je zdravotným vyhlásením o bezpríznakovosti na COVID-19. Zároveň cestujúci prehlasuje, že pred odletom neprišiel do úzkeho kontaktu s pozitívne testovanou osobou. Letenky do Kolumbie môžete teraz nájsť od 529 € cez prémiovú leteckú spoločnosť Turkisch Airlines.

Kostarika

Kostarika zrušila testovanie na koronavírus ešte minulý rok a od 1.11.2020 prestala používať aj zoznam zelených krajín. Na svojom území víta všetkých cestovateľov z celého sveta. Pred vstupom do Kostariky však treba predložiť doklad o poistení (zaočkovaní cestujúci majú výnimku) a tiež vyplniť online zdravotný formulár. Letenky do Kostariky zoženiete od 539 € z Viedne.

Tento zoznam dovolenkových destinácií bol ešte pred pár mesiacmi o niečo rozsiahlejší, niektoré krajiny však medzičasom zaviedli k podmienkam vstupu minimálne PCR-test. Patria sem:

  • Egypt: 72-hodinový negatívny test PCR
  • Turecko: 72-hodinový negatívny test PCR
  • Dubaj a Abu Dhabi: 72-hodinový negatívny test PCR
  • Maldivy: 96-hodinový negatívny test PCR
  • Tanzánia: 72-hodinový negatívny test PCR
  • Brazília: 72-hodinový negatívny test PCR
    

Akciové letenky do otvorených exotických destinácií

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent