Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Karanténa na jachte? Turisti v Thajsku majú teraz na výber

17.03.2021
« späť
phuketlodmore.jpg

Thajsko ponúka návštevníkom ostrova Phuket novú a príjemnejšiu formu karantény po príchode do krajiny - na jachte. Stačí mať negatívny výsledok PCR testu a následne pomocou smart zariadenia monitorovať svoj zdravotný stav a polohu.

Karanténneho programu na tomto čarovnom ostrove sa má zúčastniť približne 100 jácht. Na sledovanie polohy je potrebné nosiť elektronický náramok, ktorý dokáže informácie o vašej teplote a tlaku zasielať až do vzdialenosti 10 kilometrov. Po ukončení 14-dňovej karantény sa môže návštevník vrátiť do prístavu a voľne sa pohybovať po ostrove.

V Thajsku už funguje aj golfová karanténa, v rámci ktorej trávia návštevníci čas v golfovom rezorte. Prvé tri dni sa musia zdržiavať iba vo svojich izbách, následne absolvujú test na koronavírus a v prípade negatívneho výsledku sa môžu voľne pohybovať po rezorte. Ministerstvo cestovného ruchu podalo aj návrh na karanténu v najobľúbenejších turistických rezortoch, ktorá by mala fungovať na podobnom princípe. Turisti by sa tak mohli počas karantény pohybovať v rámci rezortu a na pláži.

Thajsko však momentálne rokuje aj o možnosti otvorenia svojich najnavštevovanejších destinácií bez karantény od leta, kedy by malo byť zaočkovaných 70% obyvateľov krajiny.


Akciové letenky do Thajska

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent