Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Koniec vnútroštátnych letov v Čechách sa blíži. Poznáme dôvod.

28.07.2010
« späť
csa-logo---orezane.jpg

Myslíte si, že je to hlúposť? Omyl. Nie je to nič nereálne. České aerolínie, ktoré vykonávajú vnútroštátne lety nad týmto krokom vážne uvažujú.

Pýtate sa, ktorá linka skončí pravdepodobne ako prvá? Začalo sa nahlas hovoriť o spojení medzi Prahou a Brnom. „Linka medzi Prahou a Brnom je dlhodobo stratová“ vyjadril sa nemenovaný zdroj z ČSA. Hovorca ČSA je ale vo výrokoch opatrnejší. Zimný letový poriadok sa ešte len dolaďuje, tak že je predčasné hovoriť o zrušení niektorých liniek. Hovorca ČSA však zároveň pripustil určité zmeny z dôvodu úspor v koncepcii dopravy .

 

Linka medzi Prahou  a Brnom prepraví ročne až 40.000 pasažierov. Podľa hlavných predstaviteľov brnianskeho letiska a brnianskej samosprávy by to bol krok späť.

 

Iný názor má ale hlavný ekonóm istej finančnej spoločnosti, ktorý predpovedá, že linky medzi Prahou, Brnom a Ostravou sú z dlhodobého hľadiska neudržateľné, nakoľko samotný prepravca ČSA sa snaží ušetriť korunu, kde sa dá a stratové linky už budú patriť minulosti. Predpokladá sa, že na týchto linkách sa objavia spoje typu aerotaxi.

 

Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, no ružová pre české mestá určite nie je.


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent