Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Kuba sa opäť otvára pre turistov zo zahraničia

19.11.2021
« späť
Kuba.jpg

Obnovenie vnútorného cestovného ruchu, ako aj postupné otváranie hraníc pre zahraničných turistov, sa od 15. novembra stáva na Kube realitou. Pri vstupe do krajiny sa budú uznávať medzinárodné očkovacie preukazy a vykonávať PCR testovanie náhodným výberom. Nezaočkovaní cestujúci musia pri príchode predložiť potvrdenie o negatívnom výsledku PCR testu, ktorý nebude starší ako 72 hodín. Povinná karanténa je od 7. novembra zrušená.

Aktuálne podmienky vstupu na Kubu

  • Osvedčenie o plnom zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 (nevzťahuje sa na deti do 12 rokov a na cestujúcich s negatívnym výsledkom PCR testu vydaným nie skôr ako 72 hodín pred príletom)
  • Cestujúci môže byť pri vstupe do krajiny podrobený PCR testu a lekárskej prehliadke
  • Pred vstupom na Kubu je treba vyplniť a následne predložiť vyhlásenie „Declaracion de Sanidad del Viajero“.

Cestovanie v rámci Kuby

Verejná vlaková a autobusová doprava, ako aj súkromní dopravcovia, začali od 1. novembra opäť fungovať. Komerčné a charterové lety z medzinárodného letiska v Havane a z ďalších miest Kuby sú tiež v prevádzke. Vďaka dobrej epidemiologickej situácii sú v Havane otvorené aj reštaurácie, ale s obmedzenou kapacitou. To platí aj pre pláže, kúpaliská, fitness centrá, múzeá či galérie. Postupne sa otvárajú aj hotely v Havane a ďalších provinciách, ako aj divadlá a kiná. Od 22.30 do 05.00 h. platí zákaz nočného vychádzania. Vo vnútorných priestoroch a na vonkajších priestranstvách platí povinné nosenie rúšok, dodržiavanie odstupu (dva metre medzi osobami) a dezinfekcia. Za nedodržanie opatrení môže byť udelená pokuta.

Akciové letenky na Kubu

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent