Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Letecká doprava na Slovensku. Sľubná budúcnosť či strmý pád do priepasti?!

16.07.2010
« späť
lietadlo-thajsko1-_2_or..jpg

Vývoj leteckej dopravy na Slovensku je častokrát zo strany laikov komentovaný ako nie veľmi pozitívny. Čo je dôvodom na takéto názory? Jedným z nich je možno aj skutočnosť, že Slovensko nemá svojho národného prepravcu, ktorá podnecuje rôzne negatívne názory.

V poslednom období často počúvam a čítam v rôznych článkoch neodborné vyjadrenia laikov k leteckej doprave na Slovenku. Nie sú veľmi lichotivé, a povedzme si úprimne, ani niet dôvodov, pre ktoré by mali byť pozitívne.

 

Ak vezmeme do úvahy krach SkyEurope, AirSlovakia a Seagle Air nie je dôvod na smiech, ale na plač. Letecká doprava na Slovensku je v zlom stave. Situáciu tu zachraňuje zatiaľ iba Danube Wings, ktorý však už tiež priznal finančné problémy a po značnej redukcii letového poriadku stráca  na atraktivite. Celú situáciu zatiaľ zachraňujú zahraničné letecké spoločnosti, či už je to v oblasti charterových alebo pravidelných letov.

 

Veľmi často sa ľudia pýtajú, prečo nemá Slovensko národného prepravcu. Mali sme. Slovenské aerolínie, ktoré ale v roku 2007 dolietali. Dôvod? Financie. Automaticky sa vynára otázka, čo bude ďalej? Po finančnej kríze nové spoločnosti nevznikajú a o značku národného prepravcu zatiaľ veľký záujem nie je. Nádej sa nateraz vkladá do novovzniknutého prepravcu, ktorý sa špecializuje na charterové lety, je ním spoločnosť AirExplorer. Hádam sa im bude dariť lepšie a budeme môcť o rok povedať, že má Slovensko úspešného leteckého prepravcu.


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent