Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Azerbaijan Airlines spúšťajú v máji novú linku z Viedne do Baku

27.04.2023
« späť
Azerbaijan-baku.jpg

Od 2. mája budú mať cestovatelia jedinečnú možnosť zaletieť si do Azerbajdžanu priamou linkou z Viedne. Letecká spoločnosť Azerbaijan Airlines má vo svojej ponuke dokonca aj luxusnú biznis triedu. Toto spojenie je významným míľnikom pre turistický priemysel v Azerbajdžane, pretože otvára nové turistické možnosti pre európsky trh a posilňuje tak pozíciu krajiny ako top destinácie pre cestovanie.

Ako sa o novinke vyjadril predseda Štátnej agentúry pre cestovný ruch Azerbajdžanskej republiky, Fuad Naghiyev: „Spustenie nového priameho letu medzi Baku a Viedňou je vzrušujúcim vývojom pre turistický priemysel v Azerbajdžane. Sme presvedčení, že táto trasa zlepší prepojenie medzi oboma krajinami a uľahčí európskym turistom objavovanie jedinečných kultúrnych a prírodných zaujímavostí Azerbajdžanu.“ Zaletieť priamym letom z Viedne do Baku si budete môcť dvakrát týždenne, vždy v utorok a piatok, kedy sú k dispozícii aj spiatočné lety. Naplánovať si tak viete napríklad aj výlet cez predĺžený víkend. Dĺžka letu do Baku je zhruba 4 hodiny. Letenky do Azerbajdžanu si môžete rezervovať už teraz.

Prečo cestovať do Azerbajdžanu?

A prečo sa oplatí túto mnohými turistami ešte neobjavenú krajinu navštíviť? V Azerbajdžane sa nachádzajú monumentálne Kaukazské hory, Kaspické more, ale vedú sem aj stopy starovekej Hodvábnej cesty. Staré mesto Baku je zapísané na zozname UNESCO, čo je v úchvatnom kontraste s modernými hotelmi, skvelými reštauráciami a nákupnými centrami svetovej triedy. V malej horskej dedinke Basgal zas objavíte zachovanú tradíciu výroby azerbajdžanskej hodvábnej šatky kelaghayi. Úžasným zážitkom je aj dedina Khinalig, ktorá sa nachádza 2 350 metrov nad morom v pohorí Veľký Kaukaz. Ak sa vyberiete na túru po niektorej z novovybudovaných turistických trás, čaká vás po ceste bujná vegetácia, horské dedinky a skutočne nádherné výhľady na okolitú krajinu.

    

Akciové letenky do Baku

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent