Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Nová linka z Piešťan do Tel Avivu oficiálne odštartovala

11.05.2023
« späť
Arkia-izrael.jpg

Letisko v Piešťanoch sa aktuálne môže pochváliť novým pravidelným leteckým spojením do známej izraelskej metropoly Tel Aviv. Jedným z cieľov je prilákať do Trnavského kraja návštevníkov z Izraela, a naopak, umožniť slovenským dovolenkárom spoznávať krásy Tel Avivu.

Lety z Piešťan do Tel Avivu operuje letecká spoločnosť Arkia Airlines. Slávnostné pristátie prvého lietadla, konkrétne Airbusu A320, sa uskutočnilo v stredu 10. mája pod farbami Electra Airways. Očakávané sú tisíce návštevníkov z Izraela. Ceny spiatočných leteniek do Tel Avivu sa momentálne pohybujú od 299 eur. Lietadlo pre 180 pasažierov má prílety a odlety na a z piešťanského letiska naplánované na stredy podvečer. Dĺžka letu do tejto izraelskej metropoly je zhruba 3,5 hodiny. Linka by mala byť v prevádzke do novembra 2023.

Do Izraela pohodlne a rýchlo

Trnavský župan Jozef Viskupič povedal: "Spúšťame novú leteckú linku medzi Piešťanmi a Tel Avivom, ktorou pokračuje úspešný príbeh nášho letiska s obrovským potenciálom pre cestovný ruch v kraji. Letenky sú k dispozícii aj pre cestujúcich zo Slovenska, ktorí chcú objaviť Izrael, jeho kultúru či miesta spojené s koreňmi kresťanstva. Okrem toho sa bude v lete z Piešťan lietať aj do prázdninových destinácií v Egypte a Turecku. Potvrdzuje sa, že zachrániť a rozlietať letisko malo zmysel.“

Vďaka novej linke by mohlo letisko v Piešťanoch napomôcť zvýšeniu počtu izraelských dovolenkárov v Trnavskom kraji. Práve oni patrili pred pandémiou po Čechoch a Nemcoch k najčastejším návštevníkom zo zahraničia. A prečo sa oplatí cestovať do Izraela? Na návštevníkov tu čaká bohatý nočný život, nové gastronomické zážitky, krásne piesočné pláže, ako aj bohatá kultúra či historické pamiatky.

Akciové letenky do Tel Avivu z Piešťan

              

Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent