Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Na letisku v Bratislave prebiehajú plánované rekonštrukčné práce

21.04.2021
« späť
Letiskobratislava3.jpg

Bez príletov a odletov celých jedenásť dní. Na bratislavskom letisku aktuálne prebieha plánovaná rekonštrukcia križovatky vzletových a pristávacích dráh 13-31 a 04-22, počas ktorej je pozastavená aj letecká doprava. Na toto obdobie však žiadne lety plánované neboli a rekonštrukčné práce tak môžu prebiehať nepretržite.

Ako informovalo bratislavské letisko na svojej facebookovej stránke, rekonštrukcia začala búracími prácami s odvozom cementovo-betónového krytu a rezaním dosiek, nasledovalo kladenie nového krytu, betónovanie, osádzanie osového osvetlenia, striekanie denného značenia dráh a zalievanie špár asfaltovou zálievkou. Najväčšie medzinárodné letisko na Slovensku je tak od 14. do 24. apríla uzatvorené pre všetku leteckú dopravu okrem heliportov.

Obe letiskové dráhy boli naposledy rekonštruované v 80-rokoch minulého storočia s predpokladanou životnosťou zhruba 30 rokov. Vzletovo-pristávacie dráhy si tak vyžadovali obnovu, ktorá sa realizuje po etapách už posledných päť rokov. Rekonštrukcia sa výnimočne neuskutočnila iba minulý rok a to v dôsledku pandémie, kedy muselo byť letisko prevádzkyschopné, aby sa mohli realizovať repatriačné lety.

V predošlých rokoch prebiehala oprava vždy len časti jednej dráhy, aby tak nebola narušená prevádzka celého letiska. Tentokrát sa však rekonštruuje križovatka vzletovej a pristávacej dráhy. V poslednej etape rekonštrukcie sa ešte dokončia zálievky špár asfaltovou zálievkou, čo však bude prebiehať počas nočných zmien a na samotnú dopravu na letisku to už vplyv mať nebude.

Zdroj: Letisko Bratislava   

Akciové letenky z Bratislavy

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent