Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Rekordný júl na košickom letisku

11.08.2023
« späť
Letisko-kosice.jpg

Východoslovenská metropola ohlásila nový rekord v počte odbavených cestujúcich za mesiac júl. Bránami košického letiska prešlo v tomto období až neuveriteľných 97 066 pasažierov, čo je o 1,4 % viac ako v júli minulého roka. Celkovo bolo na tomto letisku od začiatku roka 2023 (za 7 mesiacov) odbavených 344 876 cestujúcich.

V porovnaní s minulým rokom predstavuje toto číslo medziročný nárast o 19 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 je to nárast o 9 %. Pravidelné spojenia do siedmich destinácií, ako Dublin, Londýn, Liverpool, Viedeň, Praha a Varšava, využilo dokopy 243-tisíc cestujúcich. Takmer 100-tisíc pasažierov využilo niektorý z charterových letov a zvyšné 2 tisícky využili služby všeobecného letectva.

O úspechu hovorí aj predseda predstavenstva letiska a výkonný riaditeľ Letiska Košice Thomas Dworschak: „Tešíme sa, že záujem o lietanie z Košíc naďalej rastie, čo potvrdzujú aj historicky najvyššie júlové čísla. Ďalším pozitívnym faktom je, že počas prebiehajúcej letnej sezóny evidujeme na našom letisku cestujúcich nielen z Košického a Prešovského kraja, ale aj zo stredného a severného Slovenska, čo si veľmi vážime.“

V súčasnosti prebieha na košickom letisku letná dovolenková sezóna a v ponuke cestovných kancelárií nájdete zájazdy do desiatich rôznych destinácií: tureckej Antalye, gréckeho Heraklionu, na ostrov Rodos, na chorvátsky Brač, do Hurghady a Marsa Matruh v Turecku, do Larnaky na Cypre, do tuniského Monastiru, bulharského Burgasu a do Lamezia Terme v Taliansku. Letový poriadok Letiska Košice obsahuje tiež nasledujúce spojenia: Varšava a Viedeň (s napojením na širokú sieť destinácií po celom svete), Londýn Stansted a Luton, Praha, Liverpool a Dublin.

Zdroj info a fotografie: airportkosice.sk

    

Akciové letenky z Košíc

              


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent