Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Toto sú pamiatky, ktoré si v Ríme pozriete zadarmo

21.10.2016
« späť
Rim-cover.jpg

Ak cestujete pre dobré jedlo, architektúru a históriu, tak potom je Rím najlepšia destinácia, akú ste si mohli vybrať. Vedeli ste, že spiatočné letenky z Bratislavy teraz stoja len 44 eur? Je úplne jedno, kedy sa rozhodnete pre výlet do Ríma, mesto vás nesklame v žiadnom ročnom období. Ak si kúpite letenku teraz na jesenné a zimné termíny, ušetríte veľa. Letí sa priamo z Bratislavy a na menšie letisko Ciampino, ktoré je menej preplnené ako hlavné medzinárodné letisko Fiumicino. Nebudú vás štvať húfy turistov na bezpečnostnej kontrole a do srdca Ríma sa dostanete autobusom za hodinku a za pár eur.

 

Prekročíte prah vášho ubytovania a zrazu ste v meste s tisícročnou históriu. Každá budova, každý kúsok dlažby pod vašimi nohami zaváňa dejinami. Rím vás o histórii naučí viac ako sto hodín dejepisu v školských laviciach. A viete, čo je skvelé, v Ríme nájdete kopu pamiatok, ktoré sú úplne zadarmo. Pripravili sme pre vás zoznam najlepších historických miest, ktoré si viete užiť bez vstupného:

Panteón

Postaviť ho dal niekdajší konzul mesta Marcus Vipsanius Agrippa. Panteón patrí medzi najnavštevovanejšia aj najdôležitejšie pamiatky večného mesta. V budove nájdete aj hrobku slávneho Raffaela.

Pantheon Rím

Bazilika svätého Petra

Budova stojí podľa legendy na mieste, kde bol ukrižovaný svätý Peter. Bazilika patrí medzi najkrajšie na svete a svojej kráse vďačí aj maliarovi a architektovi Michelangelovi. Baziliku nájdete v najmenšom štáte Európy Vatikáne.

Bazilika Svateho Petra

Fontána di Trevi

Pravdepodobne najslávnejšia fontána na celom svete. Fontána di Trevi patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky mesta, a keď sa chcete vyhnúť obrovskému davu ľudí, pozrite si ju v skorých ranných hodinách alebo v noci. je rovnako krásna ako počas dňa. Ak máte drobné navyše, určite do nej hoďte pár centov. Ak tak urobíte, podľa legendy sa ešte do Ríma vrátite.

Fontana di trevi - rim

Konštantínov oblúk

Nájdete ho iba kúsok od Kolosea. Oblúk obložený nádherným bielym mramorom je najväčším oblúkom v Ríme. Je symbolom víťazstva cisára Konštantína v bitke pri Mulvijskom moste.

Borghesove záhrady

Borghesove záhrady sú hneď vedľa galérie s rovnakým názvom. Vstup do galérie je síce spoplatnený, krásne záhrady si však užijete zadarmo. Ak chcete utiecť od ruchu veľkomesta, toto miesto vás dokonale zregeneruje.

Cestiova pyramída

Toto je jediná pyramída v celom Ríme. Stojí tu už viac ako 2000 rokov, je vysoká 27 metrov a pozrieť si ju môžete úplne zadarmo.

Pyramida rim

Vatikánske múzeá

Vatikánske múzeá sú obrovský komplex rôznych múzeí s bohatými zbierkami. Nájdete ich v palácoch hneď vedľa Baziliky svätého Petra. V bežné dni je síce vstup do múzeí spoplatnený, každú poslednú nedeľu v mesiaci však za vstup nezaplatíte nič.

Vatikan Rim© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent