Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Najhlbší bazén na svete je v Dubaji a pripomína podmorské mesto

14.07.2021
« späť
Dubaj1.jpg

Najvyšší mrakodrap, najväčší obchodný dom a teraz aj najhlbší bazén na svete. Dubaj sa môže pochváliť ďalším svetovým rekordom. Hĺbka nového megalomanského bazéna je totiž až neuveriteľných 60 metrov, čím bol prekonaný doterajší rekord Poľska s bazénom o hĺbke úctyhodných 45 metrov.

Nový dubajský bazén naplnený 14 miliónmi litrov vody je súčasťou atrakcie Deep Dive Dubai. V Guinnessovej knihe rekordov si vyslúžil titul najhlbšieho bazéna na potápanie. V súčasnosti je k dispozícii iba pre pozvaných hostí, čo by sa však v priebehu tohto roka malo zmeniť. Medzi prvými návštevníkmi bol dokonca aj dubajský princ.

Teplota v bazéne je príjemných 30 stupňov. Inšpiráciou pre stavbu interiéru o veľkosti 1500 kilometrov štvorcových bola história Spojených arabských emirátov. Vzniklo tak fascinujúce podmorské mesto, ktoré má aj vďaka osvetleniu a špeciálnemu zvukovému systému naozaj jedinečnú atmosféru. Bazén bude slúžiť tiež ako filmové štúdio, najväčšie v tomto regióne.

Pre návštevníkov má nová atrakcia pripravené aj potápačské kurzy. Na svoje si tak prídu nielen potápači profesionáli, ale i začiatočníci. Po prehliadke so sprievodcom môžu návštevníci obdivovať tento svet individuálne. V bazéne je kvôli bezpečnosti nainštalovaných až 56 kamier. Pre prípad núdze je bazén zabezpečený aj hyperbarickou komorou s kapacitou 12 osôb.

Nepotápajúci sa návštevníci môžu interiér bazéna obdivovať z vonkajšej reštaurácie s veľkými oknami a obrazovkami. Deep Dive Dubai zároveň upozorňuje, že po potápaní v bazéne nie je vhodné navštíviť hneď ďalšiu známu atrakciu a to mrakodrap Burj Khalifa, ale radšej počkať 18 – 24 hodín pred výstupom vyššie ako 300 metrov. Návšteva mrakodrapu a následné potápanie v bazéne problémom nie je.

    

Akciové letenky do Dubaja

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent