Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Ryanair hlási novú linku z Košíc do Liverpoolu!

04.09.2020
« späť
ryanair-kosice-2048x1366.jpg

Po plánovanom obnovení leteckého spojenia Košice - Doncaster Sheffield spoločnosťou Wizz Air, prichádzajú s dobrými správami aj najväčšie európske aerolinky Ryanair. Od októbra totiž spúšťajú novú linku do Liverpoolu, ktorou tak spoja našu východnú metropolu s oblasťou severného Anglicka.

Lietať z Košíc sa bude pravidelne každú stredu o 20:15 a nedeľu o 11:15, pričom prvý let je naplánovaný na 25. október. Kapacita lietadla typu Boeing 737-800 je 189 sedadiel. Jednosmerné letenky do Liverpoolu kúpite už od 19,99 EUR!

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice, Michael Tmej, hovorí: „Severné Anglicko je región, ktorý dlhodobo figuroval v našich strategických plánoch. Sme nesmierne radi, že sa nám v krátkom čase podarilo dohodnúť s našimi partnermi hneď na dvoch linkách. Doncaster Sheffield je overená a úspešná linka, na ktorú sa Wizz Air vráti po 2,5-ročnej prestávke. Veľmi sa tešíme spolupráci s Ryanairom na úplne novej linke do Liverpoolu, ktorou sa otvára množstvo nových príležitostí pre cestujúcich z východného Slovenska i severného Anglicka. Je veľkým úspechom, že napriek extrémne zložitej situácii v leteckej doprave sa nám darí zlepšovať leteckú dostupnosť Košíc a celého regiónu východného Slovenska.“

Po uvoľnení opatrení, ktoré mali zabrániť šíreniu nového koronavírusu, sa tak obnovili napríklad aj spojenia Košice - Praha (ČSA), Košice - Viedeň (Austrian Airlines), Košice - Londýn-Luton (Wizz Air) či Košice - Londýn-Stansted (Ryanair). Či sa obnovia aj linky z Düsseldorfu (Eurowings) a z Varšavy (LOT), záleží na rozhodnutí jednotlivých leteckých spoločností.

Akciové letenky z Košíc


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent