Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Izraelský Eilat má nové medzinárodné letisko Ramon

08.05.2019
« späť
letisko-ramon-eilat.jpg

Dlho očakávané nové letisko je už oficiálne otvorené pre domáce aj medzinárodné lety. Letisko nahrádza letisko v Eilate, ktoré sa využívalo takmer výlučne na vnútroštátne lety a provizórne medzinárodné letisko v Ovde, ktoré bolo vzdialené až 60 kilometrov severne od mesta.

Letisko je pomenované po Ilanovi Ramonovi, prvom astronautovi Izraela, ktorý bol zabitý počas katastrofy v Columbia Space Shuttle v roku 2003 a jeho synovi Asafovi, pilotovi izraelskej Air Force F-16, ktorý zomrel počas výcviku v roku 2009.

Ramon je dôležitou súčasťou plánov na podporu cestovného ruchu izraelského letoviska. Očakáva sa, že novým letiskom by mali ročne prejsť až 2 milióny cestujúcich, s plánmi na zdvojnásobenie týchto čísel do budúcna. Výhodou nového letiska je aj vzdialenosť – Ramon sa nachádza od centra len 18 kilometrov.

Na letisko Ovda lietalo niekoľko nízkonákladových a charterových leteckých spoločností, ktoré sa presunuli na letisko Ramon. Medzi hlavnými dopravcami je aj nemecká letecká spoločnosť Lufthansa.
Nové letisko zároveň slúži aj ako núdzová alternatíva k letisku Ben Gurion v Tel Avive v obdobiach konfliktov.

Do centra Eilatu sa dá z letiska Ramon pohodlne dostať shuttle busom.

 


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent