Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Obnoví sa priama linka z Bratislavy do Prahy?

19.08.2013
« späť
ilustračná foto
ilustračná foto

Nedávno sa začalo opäť verejne hovoriť o obnovení priameho leteckého spojenia medzi Bratislavou a Prahou.

Bratislavské letisko vraj v súčasnosti rokuje s troma dopravcami o obnovení linky do Prahy. Prvé lety by chceli spustiť už na jeseň tohto roka. Podľa generálneho riaditeľa Letiska M. R. Štefánika Ivana Trhlíka sa robí v tejto záležitosti maximum a rokovania vraj veľmi pokročili.

Táto linka je ponímaná ako tradičná a predpokladá sa, že záujem o ňu by bol. Trhlík sa vyjadril, že je problém s nájdením prepravcu a len veľmi ťažko sa vstupuje do rozbehnutej sezóny.

Existujúce priame spojenie medzi hlavnými mestami Slovenska a Čiech zaniklo v auguste 2011, kedy túto linku ukončili České aerolínie.

Vedúci katedry leteckej dopravy Žilinskej univerzity (Antonín Kazda) si myslím, že by bolo dobré, keby sa spojenie obnovilo, a to kvôli historickým a iným väzbám medzi týmito štátmi. Tiež je podstatné nastaviť lety z časového hľadiska tak, aby cestujúci stíhali iné linky odlietajúce z Prahy. Kaz si takisto myslí, že je vhodné podporovať každú linku operovanú klasickým dopravcom, z ktoréhokoľvek slovenského letiska.

Uvidíme teda, či sa spojenie podarí zaviesť už počas zimného letového poriadku a ktorá letecká spoločnosť ho bude operovať.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent