Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Podporujete spolu s nami rekondično-integračné pobyty Klubu Kĺbik

08.04.2015
« späť
vyber-KK.r-ip-2.jpg

V projekte Pomáhame portálu letenky.sk môžete min. 0,99 € podporiť aj Klub Kĺbik Ligy proti reumatizmu. Posledné roky ide časť vyzbieraných peňazí na podporu rekondično-integračných pobytov.

 

 

REUMA JE BOLESŤ, ÚNAVA A DEFORMITY NA CELÝ ŽIVOT

Reuma je bolesť, únava a deformity na celý život. Najmladší člen Klubu Kĺbik má ešte len 2 rôčky a je na tom tak zle, že už mu lieky nezaberajú a je odkázaný na biologickú liečbu. Dieťa – pacient to má o to ťažšie, že samo si nevie pomôcť.

 

AKO DEŤOM POMÁHA KLUB KĹBIK

Musel prísť niekto alebo niečo, čo by pomohlo. Možno to bude práve Klub Kĺbik, ktorý združuje deti a mladých ľudí od 1 – 35 rokov, ktorí ochoreli na reumu.

Od začiatku je hnacím motorom a pevnou súčasťou občianskeho združenia Liga proti reumatizmu na Slovensku, ktorá patrí medzi najväčšie pacientske združenia s najdlhšou tradíciou v SR. Tento rok si pripomína 25. výročie vzniku a aktívnej činnosti pre ľudí, ktorým akýmkoľvek spôsobom vstúpilo do života reumatické ochorenie.

Sú to hlavne pacienti, ich rodiny <– dobrovoľníci –> priatelia, odborníci v reumatológii a ďalších pomáhajúcich profesiách – sociálni pracovníci, psychológovia,...

 

Vďaka Klub Kĺbik sa mladšia generácia reumatikov za ostatné roky veľmi zmenila. Sú to zdravo sebavedomí jedinci, vyzbrojení informáciami o svojom ochorení a rovnocenní partneri pre svojich lekárov. Ešte pred 15 – 20 rokmi títo mladí ľudia zostávali na okraji záujmu spoločnosti, často izolovaní v domácom prostredí, neraz mali problém dokončiť školu, len výnimočne sa zamestnali a len tí najsilnejší si založili vlastnú rodinu. Často zostávali, ako večné dospelé deti, pod ochrannými krídlami svojej pôvodnej rodiny, kde aj zostarli.

Teraz je našťastie situácia úplne iná. Určite k tomu prispeli nové možnosti liečby, ale i systematická činnosť so sociálnou terapiou Klubu Kĺbik.

Nová, mladá generácia pacientov s reumatickým ochorením napriek bolestiam a neustálej únave už má svoje sny a plní si ich aj v oblastiach, ktoré ešte pred pár rokmi neboli možné. Na prvý pohľad sú na nerozoznanie od iných rovesníkov.

Študujú a cestujú po svete, budujú si kariéru a veru aj zakladajú vlastné rodiny. Viac sa o tejto téme dozviete na Materstvo a reuma.

 

PRE KOHO JE URČENÝ REKONDIČNO-INTEGRAČNÝ POBYT

Klub Kĺbik každý rok organizuje Rekondično-integračné pobyty Klubu Kĺbik. Partnerom tohto projektu sú i Letenky.sk. Na Klub Kĺbik môžu klienti tohto portálu prispieť min. 0,99 € či už v rámci kúpy letenky alebo samostatne. Aktuálne sa podarilo vyzbierať už 3 669,11 €.  

Posledné dva roky na r-i v Piešťanoch a r-i v Tatrách si deti mohli zasúťažiť s generálom LeTenky.

Tento model pobytov vznikol už v roku 1996 a od roku 2006 sa pripravuje ako rekondično-integračný. Známe slovko „integračný“ v tomto prípade však najviac vystihuje pojem „obrátená integrácia“, keď medzi deti s reumatickým ochorením integrujú zdravé deti – ich súrodencov alebo deti mladých reumatikov.

V júli pripravuje Klub Kĺbik v Piešťanoch opäť týždenný r-i pobyt. Špeciálny programom na pobyte nesmierne pomáha celej rodine, aby sa téma ochorenia „odtabuizovala“, aby sa spoznali rodiny s podobným osudom, navzájom si vymieňali skúsenosti a pomáhali si.

Pomáhať im budú odborníci:

  • detská reumatologička,
  • liečebná pedagogička,
  • sociálna pracovníčka a
  • klinická psychologička.

V programe pobytu je pre deti hlavnou súčasťou aj:

  • hra,
  • šport,
  • oddych,
  • relax,
  • výlety a
  • tvorivé dielne.

KLUB KĹBIK INŠPIRUJE EURÓPU

Rekondično-integračné pobyty Klubu Kĺbik aj v zahraničí čoraz viac vnímajú ako skvelú inšpiráciu. Požiadali Klub Kĺbik, aby vo viacerých krajinách pomohol pri zakladaní podobných združení pre deti s reumatickým ochorením. Radi by sa naučili aj to, ako implementovať overený model r-i pobytov v ich podmienkach.

Na to, aby Klub Kĺbik mohol plniť svoje poslanie potrebuje pomoc a podporu silnejších.
 

ĎAKUJEME VÁM, ŽE NÁS PODPORUJETE AJ V PROJEKTE POMÁHAME – LETENKY.SK

FOTOGALÉRIA


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent