Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Qatar Airways sú novým členom aliancie Oneworld

07.11.2012
« späť
ilustračná foto
ilustračná foto

Po tom, čo aliancia Oneworld prišla po krachu o Malév a Mexicanu, vkladá do Qataru Airways veľkú nádej. Najmä čo sa týka zjednotenia systému v aliancii. 

Fungovaním jednotného systému, ktorý je výhodný aj pre cestujúcich sa môže pochváliť konkurenčná aliancia Star Aliance. Qatar so svojimi letmi prevádzkovanými z katarskej Dohy sú prvými aerolinkami z veľkých leteckých prepravcov v Perzskom zálive, ktoré vstúpili do leteckej aliancie.

Počet prepravovaných pasažierov Qataru rastie rýchlo, takisto aerolinky rozširujú svoju ponuku o nové destinácie, napr. v priebehu tohto roka pribudlo 15 nových destinácií. Qatar počas 15-ročnej existencie vybudovali sieť leteckých spojení do 120 destinácií v 70-tich krajinách a vlastnia najmladšiu flotilu s priemerným vekom lietadiel 4 roky. Integrácia do Oneworld by mala trvať max. 18 mesiacov, predpokladá sa, že to bude aj skôr.  Dopravca sa presťahuje no nového domova, letisko New Doha International Airport, ktoré by malo byť otvorené v roku 2013. Toto letisko je projektované pre príjem až 50 mil. cestujúcich ročne. Po začlenení budú môcť aj cestujúci Qataru využívať spoločný program aliancie aj iné výhody ako vernostný klub, priority check-in, boarding či prístupy do letiskových salónikov po celom svete, a takisto odmeny za nalietané míle.

Nový člen Oneworld by mal donútiť alianciu bezodkladne riešiť jej nedostatky, ako odlišnosti jej členov a nedostatok vzájomnej spolupráce medzi nimi .

Na základe nového globálneho programu pre pravidelných cestujúcich by mohlo pribudnúť v aliancii viac transatlantických obchodných letov a prázdninových destinácií, ktoré sú operované Qatarom vo svete a patrí k nim aj Ďaleký východ a Austrália.

Nový člen Oneworld  s novými možnosťami ešte môže pomiešať kartami aj čo sa týka stabilných pozícií ostatných aliancií SkyTeam a StarAliance. Podľa analytikov bude vzájomná konkurencia vzrastať a aliancie budú nútené ponúkať užitočnejšie a štandardizované služby aj v regiónoch ako Afrika a Južná Amerika.

Oneworld pokrýva 856 destinácií v rámci 159 krajín. Do týchto destinácií lieta 2 600 lietadiel členov aliancie, lietajúcich 9 300 letov denne.

Dúfajme, že sa aliancia Oneworld a letecká spoločnosť Qatar budú obohacovať navzájom a že nový člen bude najmä prínosom pre cestujúcich.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent