Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Vybrané španielske regióny poisťujú turistov na COVID-19 zadarmo

02.09.2021
« späť
Malorka.jpg

Skvelá správa pre milovníkov Španielska! Všetci turisti, ktorí pricestujú na Kanárske ostrovy, Baleárske ostrovy, do Andalúzie, či do regiónov Galícia a Murcia, automaticky získajú bezplatné poistenie pre prípad nákazy koronavírusom, platné do konca decembra 2021.

 

O novom poistení informuje na svojich stránkach španielske turistické centrum, pričom poistné krytie zabezpečuje poisťovňa RACE. Cestujúci sa najprv musí zaregistrovať v oficiálnom turistickom zariadení (zakúpi si napríklad ubytovanie v hoteli), kedy začne automaticky platiť aj jeho poistenie. Zmluva pokrýva úhradu liečebných nákladov, repatriáciu či predĺženie pobytu v prípade, že sa návštevník nakazí koronavírusom pri pobyte vo vybranom španielskom regióne. Týmto spôsobom chce španielska vláda podporiť cestovný ruch na svojom území. Dovolenka v Španielsku sa tak turistom výrazne zjednoduší.

Čo presne pokrýva bezplatné poistenie vo vybraných regiónoch Španielska?

  • služby tlmočníka
  • úhradu nákladov pri preprave späť na miesto bydliska poistenca v prípade nákazy COVIDom-19, prípadne v dôsledku úmrtia a následne s tým spojenú repatriáciu
  • úhradu nákladov v prípade nutnosti predĺženia pobytu z dôvodu izolácie alebo karantény pre COVID-19
  • linku pomoci, ktorá je pre turistov k dispozícii zadarmo každý deň v čase od 8:00 do 24:00 na tel. 900 100 124
    

Akciové letenky na Malorku

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent