Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Cestovanie v Thajsku bude pre zaočkovaných turistov jednoduchšie

26.07.2021
« späť
thajsko.jpg

Najpopulárnejšiu destináciu, ostrov Phuket, otvorilo Thajsko zaočkovaným turistom už v júli. Podmienkou bolo zaočkovanie 70 percent miestnych obyvateľov. Turisti tak nemusia prvé dva týždne po príchode tráviť na vlastné náklady v hotelovej karanténe. Po 14 dňoch na ostrove môžu vycestovať aj do iných častí krajiny. Táto doba by sa však v rámci programu Sandbox od 1. augusta mala skrátiť na jeden týždeň.

Turisti tak budú môcť už po týždni navštíviť Koh Samui, Koh Phangan a Koh Tao in Surat Thani; Khao Lak, Koh Yao Yai a Koh Yao Noi na Phangnga; Koh Phi Phi, Koh Ngai a Railay Bay na Krabi, neskôr by mali pribudnúť aj ďalšie miesta.

Povinnosť predkladania ostatných dokumentov sa však nemení. Občania Slovenskej republiky, ktorí cestujú do Thajska ako turisti na menej ako 30 dní, majú vstup povolený aj v rámci systému oslobodenia od vízovej povinnosti. Je však potrebné požiadať o certifikát na vstup (COE) a rovnako spĺňať aj ďalšie stanovené podmienky. Niektoré letecké spoločnosti si však môžu uplatňovať svoje vlastné pravidlá, preto si pred odletom do Thajska odporúčame overiť podmienky aj u aeroliniek.  

Akciové letenky do Thajska

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent