Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

3 skvelé tipy na dovolenku počas jesene

04.10.2022
« späť
Portugalskoalgarve.jpg

Koniec leta neznamená koniec cestovaniu. Práve naopak! Ale ktoré destinácie sa oplatí navštíviť počas jesenných mesiacov? Prinášame vám niekoľko zaujímavých tipov na dovolenku, počas ktorej sa príjemne zahrejete i napriek nižším teplotám.

 

Jesenná dovolenka na Lanzarote (Kanárske ostrovy)

Vďaka svojej polohe pri západnom pobreží Afriky je ostrov Lanzarote ideálnou voľbou pre dovolenku strávenú pri mori. Odporúčame navštíviť známu pláž Papagayo na juhu ostrova, ktorá sa pýši jemným bielym pieskom alebo sa vydať do severozápadnej Famary, kde si môžete vyskúšať surfovanie na svetovej úrovni. Ak ste dobrodružnejšej povahy, zájdite si do národného parku Timanfaya a obdivujte vulkanické krásy prírody. Originálnu kaktusovú záhradu zas nájdete v malej dedinke Guatiza a jedinečné domáce víno ochutnáte vo vinárskej oblasti La Geria. Dovolenka na Kanárskych ostrovoch je skvelou voľbou snáď v každom ročnom období.

Marakéš počas jesene (Maroko)

Či už máte radšej oddych na pláži a kúpanie v mori, objavovanie histórie alebo vás fascinuje púšť, v Maroku to nájdete všetko. Jedným z najznámejších miest je životom pulzujúci Marakéš. Starobylá Medina vás prevedie trhmi s exotickým korením a pestrofarebnými kobercami, smerom na juh natrafíte na slávnu mešitu Koutoubia a vynechať rozhodne nesmiete ani zrúcaniny paláca El Badi zo 16. storočia, či námestie Jemaa El-Fnaa, kde na vás čaká množstvo stánkov s občerstvením, rôzne festivaly a typickí pouliční zabávači. Na západ od mesta, ďaleko od zhonu Mediny, ležia pokojné olivové záhrady Menara. Ak sa ešte tento rok rozhodnete zaletieť si do Maroka, určite vás poteší správa, že pri vstupe do krajiny sa od 1. októbra netreba preukazovať potvrdením o testovaní alebo očkovaní proti koronavírusu. Stačí si iba stiahnuť a vyplniť špeciálny formulár.

Na dovolenku do očarujúceho Algarve (Portugalsko)

Tento obľúbený turistický región sa nachádza na samom juhu Portugalska. V lete je Algarve pomerne rušné, ale na jeseň a v zime si tu zaručene oddýchnete. Navyše, v Portugalsku svieti jasné slniečko až úžasných 300 dní v roku. Objavovať Algarve sa najviac oplatí na prenajatom aute. Pobrežie je totiž veľmi členité, s množstvom skrytých pláží, ktoré stoja za navštívenie. Lemované sú strmými zrázmi, nádhernou tyrkysovou vodou a sympatickými rybárskymi dedinkami. Počas vašej cesty určite nezabudnite navštíviť aj krásne portugalské mestá ako Lagos či Faro.

    

Akciové letenky na jeseň 2022

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent