Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Top dovolenkové tipy na jeseň 2020 s lacnými letenkami

08.10.2020
« späť
Jazero-bled-slovinsko.jpg

Chystáte sa počas jesenných mesiacov na dovolenku, ale ešte neviete kam? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré zohľadňujú aj aktuálne zmeny na cestovateľskom semafore, vrátane leteniek za skvelé ceny.

 

Bulharsko

K bulharskému moru sa ročne vyberú dovolenkovať tisíce Slovákov. Za skvelé ceny leteniek a pobytov tak môžete túto jeseň urobiť aj vy. Navyše, Bulharsko momentálne patrí medzi zelené krajiny, čo znamená, že nemusíte absolvovať žiadnu karanténu, ani test na COVID-19. Potrebné je však pri tranzite aj samotnom pobyte vyplniť vyhlásenie, že budete dodržiavať epidemiologické nariadenia.

Taliansko

Aj Taliansko ostáva skvelým lákadlom na skorú jesennú dovolenku, či už sa chystáte k moru alebo obdivovať historické pamiatky. Nezabudnite však pred cestou vyplniť formulár (ak sa chystáte na Sardíniu, treba vypĺňať samostatný formulár, na Sicíliu zase potrebujete negatívny test a registráciu u lekára). Negatívny test sa vyžaduje v prípade, ak ste v posledných dvoch týždňoch navštívili Španielsko, Maltu, Chorvátsko alebo Grécko. Nosenie rúšok je potrebné aj na všetkých verejných priestranstvách.

   Letenky do Talianska od 12 €

Grécko

Teplé azúrové more a slnečné počasie si momentálne môžete užiť aj v Grécku, ktoré je takisto zelenou krajinou. Nesmiete však zabudnúť vyplniť dotazník, na základe ktorého vám bude vygenerovaný jedinčný QR kód, s ktorým sa treba preukázať pri vstupe do krajiny. Na základe odpovedí môžete byť vybraní na náhodné testovanie. Na výsledky však nemusíte čakať v izolácii.

Švédsko

Opäť dostupným sa pre Slovákov stáva aj Švédsko, známe nielen svojou divokou prírodou, ale napríklad aj skupinou ABBA, mäsovými guličkami či obchodným reťazcom IKEA. Po návrate zo Švédska sa navyše nevyžaduje žiadny test na koronavírus, ani karanténa.

Švajčiarsko

Dychvyrážajúca príroda, Alpy či svetoznáma čokoláda. Švajčiarsko je krajinou, ktorú stojí za to navštíviť. V súčasnosti je vstup pre Slovákov bez obmedzení, nevyžaduje sa karanténa, ani testy na COVID-19. Odporúčame stiahnuť si aplikáciu SwissCovid, kde sa dozviete viac o nákaze priamo v krajine. 

Slovinsko

Čo ponúknuť má aj nádherné Slovinsko, ktoré je z našich končín ľahko dostupné aj autom. Okrem Jadranského mora si tu môžete vychutnať rozmanitú prírodu, jazerá, pamiatky a v zime stráviť perfektnú lyžovačku. Pri vstupe do Slovinska nepotrebujete test na COVID-19, ani nemusíte absolvovať karanténu. Ak sa však chystáte do krajiny cez Chorvátsko, treba si dať pozor na s tým spojené obmedzenia.

Slovensko

Všade dobre, doma naj. Rozhodli ste sa pre dovolenku na Slovensku? Máme pre vás skvelé tipy na domáce pobyty! Či už sa vydáte do Nízkych alebo Vysokých Tatier, na Liptov či do kúpeľov - v každom kúte Slovenska na vás čaká kopec zážitkov.

 


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent