Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

5 top letísk sveta, kde najlepšie strávite medzipristátie

25.07.2023
« späť
letisko-amsterdam.jpg

Prestupy nezvyknú byť zrovna najpríjemnejšou časťou cesty na dovolenku. Či už cestujete krátkymi alebo diaľkovými letmi, nikdy presne neviete, ako sa situácia počas medzipristátia vyvinie. Letiská po celom svete však pracujú na mnohých vylepšeniach, aby svojim zákazníkom čo najviac spríjemnili čas strávený na letisku. A práve prieskum portálu Simple Flying prináša rebríček top letísk, kde sa dá najlepšie stráviť čakanie na prestupný let.

5. Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson v Atlante (USA)

Toto letisko patrí medzi hlavné uzly leteckej spoločnosti Delta a nájdete tu viac ako 180 gateov. Hoci je letisko Hartsfield-Jackson rozlohou obrovské, tento problém rieši nadzemná električka, ktorou sa jednoducho a rýchlo preveziete medzi jednotlivými terminálmi, až k vášmu gateu. Môžete si tak užiť svoje medzipristátie naplno a to aj vďaka množstvu reštaurácií a minimálne 200 obchodom. Ak vás však cestovanie do USA vyčerpalo, môžete si rezervovať MinuteSuite a trochu si pospať.

4. Medzinárodné letisko Hongkong v Číne

Hongkong je mestom budúcnosti a to isté sa dá povedať aj o jeho medzinárodnom letisku. Prečo nakupovať doma klasicky, keď tu si oblečenie môžete skúšať virtuálne pomocou magických zrkadiel? Vo voľnom čase medzi prestupmi si môžete "odskočiť" do kina iMax alebo na simulátor iSports. V prípade dlhšieho prestupu vám odporúčame návštevu neďalekého Disneylandu, do ktorého sa jednoducho zveziete letiskovým metrom za necelých 30 minút.

3. Medzinárodné letisko Mníchov v Nemecku

Ak poletíte cez Mníchov v zime, nemusíte ani opustiť letisko, aby ste si užili pravú vianočnú atmosféru. Nájdete tu totiž vianočný trh, kolotoč, klzisko a samozrejme všetky dobroty, ako cukrovinky a varené víno. Mimo sviatkov si na letisku môžete zahrať minigolf alebo si pozrieť nejaký dobrý film priamo v kine. Žiadnym prekvapením určite nebude ani vlastná pivná záhrada a pivovar. Alebo žeby predsa? A ak sa budete cítiť unavení, objednajte si lôžko v NapCap.

2. Medzinárodné letisko Schiphol v Amsterdame (Holandsko)

Letisko v Amsterdame patrí k centrálnym letiskám Európy a je dôležitým dopravným uzlom. Cestujúci tu nájdu množstvo obchodov, reštaurácií a ďalších spôsobov zábavy. Jedným z nich je návšteva múzea umenia s obrazmi od svetoznámych umelcov, akým je Vincent Van Gogh, priamo v budove letiska. Ak máte pred sebou náročnú cestu, určite vám padne vhod prechádzka po krytom parku so zvukmi prírody. Aktívne zrelaxovať sa môžete aj jazdou na bicykli, ktorý vám zároveň nabije telefón.

1. Medzinárodné letisko v Dubaji (UAE)

Umiestenie tohto letiska na prvom mieste asi nikoho neprekvapí. Spojené arabské emiráty sa o svojich cestujúcich starajú jednoducho špičkovo. Už pri vstupe do priestorov letiska cítite závan luxusu. Nájdete tu množstvo obchodov svetoznámych značiek, ako napríklad Chanel, Hugo Boss, či Tiffany. Nechýba samozrejme ani duty free zóna s bohatou ponukou suvenírov. Ak vaše medzipristátie na letisku v Dubaji bude trvať niekoľko hodín, nezúfajte, vybavené je tiež 24-hodinovou posilňovňou s bazénom, vonkajšími záhradami s čerstvým vzduchom, ale i útulnými spacími kapsulami, kde si dokonale oddýchnete.  

Akciové letenky do celého sveta

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent