Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

USA plánujú v novembri otvoriť hranice pre zaočkovaných cestovateľov z EÚ

28.09.2021
« späť
new-york-2048x1365.jpg

Skvelá správa pre slovenských cestovateľov! Amerika sa otvorí pre plne zaočkovaných Európanov už začiatkom novembra. Okrem krajín EÚ sa hranice majú otvoriť aj pre občanov z Veľkej Británie, Írska, Brazílie, Číny, Indie, Iránu a Južnej Afriky. Vstupné podmienky, ako aj ponuku akciových leteniek do Spojených štátov, nájdete teraz vo vnútri článku.

Podmienky vstupu do USA

Podľa vyhlásenia Bieleho domu budú zahraniční cestovatelia potrebovať na vstup do USA okrem potvrdenia o plnom zaočkovaní aj negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín. Po príchode do krajiny nemusia podstúpiť karanténu. Nové pravidlá vstupu do Spojených štátov by mali vstúpiť do platnosti začiatkom novembra. Tie budú obsahovať aj určité výnimky, napríklad pre deti, ktoré zaočkované byť nemôžu. Za plne zaočkovanú osobu sa považuje tá, ktorá absolvovala druhú dávku minimálne 2 týždne pred vycestovaním. Spojené štáty uznávajú vakcíny od spoločností Pfizer, Moderna, AstraZeneca a Johnson&Johnson.

Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) navyše vystaví pre cestovateľov nariadenie na kontaktné sledovanie. Aerolínie tak budú môcť zbierať od cestujúcich informácie ako telefónne číslo, e-mailová adresa či ďalšie, aby ich v prípade možného kontaktu s pozitívnou osobou mohli jednoducho kontaktovať. Pred cestou do USA aj naďalej platí povinnosť zažiadať si o elektronické povolenie ESTA.

Akciové letenky do USA

Otvorenie Ameriky určite poteší aj mnoho slovenských cestovateľov. V časoch pred pandémiou patrili totiž letenky do New Yorku medzi tie najobľúbenejšie mimoeurópske. Vďaka plánovanému otvoreniu hraníc v novembri sa už teraz objavujú v ponuke akciové letenky do USA. Medzi najzaujímavejšie určite patria letenky na Miami s odletom zo Španielska a cenovkou približne od 220 eur. V ponuke však nájdete aj výhodné letenky do USA z neďalekej Viedne alebo Budapešti. Mimoriadne atraktívne boli tento rok aj letenky na Havaj.  

Lacné letenky do Ameriky

              

Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent