Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Veľká Británia hlási postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení

07.04.2021
« späť
Velka-Britania583939735.jpg

Keďže pandemická situácia vo Veľkej Británii sa aj vďaka masívnemu očkovaniu a prísnym reštrikciám pomaly zlepšuje, ohlásila táto ostrovná krajina postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení. Dotknúť by sa to malo aj cestovania.

 

Británia plánuje v najbližších týždňoch otestovať aj tzv. očkovacie preukazy, aby tak umožnila ľuďom bezpečný návrat na hromadné podujatia, ako sú návštevy kín, divadiel či nočných klubov. Každá krajina Spojeného kráľovstva má však vlastné pravidlá a termíny uvoľňovania, ktoré nie sú definitívne. Všetko bude záležať od aktuálnej pandemickej situácie.

Ako s dovolenkami vo Veľkej Británii?

Dovolenkovať v rámci krajiny už budú môcť obyvatelia Walesu. Dovolenku však môžu tráviť iba s členmi domácnosti alebo v rámci bubliny. Ak to aktuálna situácia dovolí, podniky sa otvoria od 22. apríla. Prísny lockdown v Škótsku skončil 2. apríla, obnovenie domáceho turizmu je naplánované na 26. apríla. Od tohto termínu by sa mali otvoriť aj obchody, hotely, múzeá, galérie, či puby a reštaurácie s obsluhou na vonkajšej terase. Čo sa týka Severného Írska, krajina neodporúča cestovať z iných ako závažných dôvodov. Uvoľňovanie opatrení je zatiaľ naplánované na 12. apríla, detaily však nie sú známe. Obyvateľom Anglicka bolo povolené vychádzať z domu aj v iných, ako nutných prípadoch, už od 29. marca. Cestovať tak môžu aj mimo svojho bydliska, ale výlety sa zatiaľ neodporúčajú. Na dovolenku v rámci krajiny s prenajatým ubytovaním alebo v kempe sa budú môcť vybrať pravdepodobne od 12. apríla.

Cestovanie do Veľkej Británie

Podľa predbežných správ, medzinárodné cestovanie by sa pre Angličanov mohlo rozbehnúť 17. mája. Rovnako by sa v tomto čase mali otvoriť aj kiná a múzeá. Pravidlá social distancingu však budú platiť aj naďalej. Či budú môcť tento rok cestovať Briti aj na letnú dovolenku do zahraničia, je podľa slov britského premiéra ešte priskoro hovoriť.

Zdroj: Lonely Planet   


Akciové letenky do Veľkej Británie

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent