Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

V USA a Británii platia nové bezpečnostné predpisy pre leteckú dopravu

09.11.2010
« späť
lietadlo---orezana.jpg

Včera sme vás informovali, že Spojené štáty aj Nemecko sprísnili kontrolu na svojich letiskách. Dôvodom je teroristická hrozba, ktorá sa ukázala ako dosť reálna po tom, čo v lietadlách spoločnosti UPS našli explozívny materiál.

V súčasnosti je situácia taká, že do Spojených štátov platí zákaz prepravovať náklady z Jemenu a aj zo Somálska a v osobných lietadlách platí zákaz pre prepravu tonerových atramentových náplní do tlačiarní, ktoré by vážili viac ako 453 gramov.

 

Americká ministerka pre vnútornú bezpečnosť Janet Napolitanová tvrdí, že zákaz v osobnej doprave sa týka aj ďalších vysoko rizikových nákladov. Akých, to nešpecifikovala.

 

Tieto opatrenia sú len prirodzenou odozvou na teroristickú hrozbu, kedy v zásielkach z Jemenu smerujúcich do USA odhalili explozívny materiál.

 

Napolitanová tvrdí, že hrozby terorizmu sú veľmi vážne a ďalej sa vyvíjajú a bezpečnostné opatrenia, ktoré boli nastolené, majú snahu využívať spravodajské informácie, aby predstavitelia bezpečnosti v leteckej doprave mali vždy náskok pred protivníkmi.

 

Na čiernu listinu sa okrem Jemenu dostalo i Somálsko. Aj Británia reaguje podobne ako USA, tiež stopla nákladnú leteckú dopravu zo Somálska a aj prepravu náplní do tlačiarní.

 

Nejaký postoj by asi mala zaujať aj EÚ, možno by stálo za to, zamyslieť nad tým, ktoré letiská patria k najrizikovejším.


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent