Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská

28.07.2020
« späť
letisko-vieden-1.jpg

Rakúske letisko Schwechat vo Viedni sa najnovšie zaradí medzi najbezpečnejšie letiská na svete a to vďaka testovaciemu zavádzaniu medzinárodných noriem pre bezpečnostné opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 v lietadlách a na letiskách, ktoré vyvíja Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA).

Ako povedal generálny riaditeľ spoločnosti Flughafen Wien AG Julian Jäger: „Lietadlo je najbezpečnejším dopravným prostriedkom na svete, bezpečnosť a zdravie našich cestujúcich sú našou najvyššou prioritou.“ Zavádzanie nových noriem je podľa neho dôležité najmä kvôli ochrane cestujúcich a personálu, ale aj kvôli opätovnej slobode cestovania po celom svete. Schwechat sa tak stane vzorom pre ostatné letiská. „Viedeň bude testovacím letiskom EASA a naše skúsenosti zo súčasných opatrení programu COVID-19 budú začlenené do návrhu budúcich európskych pravidiel,“ hovorí Jäger. Do tohto projektu sa zapoja aj niektoré ďalšie európske letiská, napríklad v Aténach, vo Frankfurte, v Nice, Bruseli, Miláne, či Paríži.

Viedenské letisko tiež podpísalo medzi prvými tzv. Chartu EASA, ktorá obsahuje všetky odporúčania týkajúce sa ochranných opatrení proti COVID-19. Tie zahŕňajú napríklad nosenie rúšok (cestujúci i zamestnanci), sociálny dištanc, odbavovacie pulty s ochrannými plexisklami, dodržiavanie minimálnej vzdialenosti jeden meter, špeciálne kiosky na vybavenie check-inu a dezinfekciu. Teplota bude všetkým cestujúcim meraná automaticky prostredníctvom termokamerového systému a nie manuálne, ako to bývalo doteraz. V prípade zaznamenania zvýšenej teploty bude privolaný lekár, ktorý rozhodne o ďalšom postupe.

Ak sa chystáte vycestovať a potrebujete aktuálny výsledok testu, alebo sa vraciate domov z rizikovej krajiny, môžete absolvovať PCR test na COVID-19 aj priamo na letisku vo Viedni. Výsledok dostanete do dvoch až troch hodín a stojí 190 eur.

V ponuke letiska najnovšie nájdete aj službu „Covid Care Premium Services“, ktorá zahŕňa sprevádzanie cestujúceho zamestnancom letiska až po letiskovú bránu bez čakania, či v prípade záujmu aj pomoc pri organizácii testu na COVID-19. Táto služba zahŕňa aj tzv. „Covid Care Package“, vďaka ktorému budete mať k dispozícii ochranné prostriedky ako rúško pre viacnásobné použitie, dezinfekciu, hygienické rukavice, či informačnú brožúru o bezpečnom cestovaní v časoch koronavírusu.

Chcete sa dať otestovať u nás na Slovensku? Objednajte sa na rýchly a spoľahlivý PCR test na COVID-19 v ľubovoľnom termíne už teraz!

Akciové letenky


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent