Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Vietnamské aerolínie obnovujú prvé medzinárodné lety od začiatku pandémie

21.09.2020
« späť
Vietnam-airlines1.jpg

Dňa 18. septembra 2020 úspešne zrealizovala spoločnosť Vietnam Airlines na trase Hanoj - Tokio prvý komerčný medzinárodný let od začiatku pandémie. Lietadlo typu Boeing 787-10 viezlo na palube takmer šesťdesiat pasažierov, ktorí museli dodržiavať počas celého letu veľmi prísne hygienické opatrenia. Okrem udržiavania odstupov na palube lietadla, museli mať po celý čas na sebe oblečenú celotelovú ochranu, rúška na prekrytie dýchacích ciest a ochranné okuliare.

Vietnam chce od polovice septembra postupne obnoviť leteckú dopravu nielen s Japonskom, ale aj Južnou Kóreou. Lety budú rovnomerne rozdelené medzi obe spomenuté krajiny. Pre navrátilcov do Vietnamu však bude platiť i naďalej 14-dňová karanténa.

Letecké spojenia s Vietnamom

Japonsko a Južná Kórea majú s Vietnamom významné obchodné vzťahy a silné turistické väzby, preto patria medzi prvé štáty, ktorým sa táto východoázijská krajina otvára. Medzi ďalších adeptov na opätovné letecké spojenie patrí okrem vietnamského Hanoja aj Hočiminovo mesto.

Vietnam sa zaradil medzi prvé krajiny, ktoré v marci 2020 zrušili medzinárodnú leteckú dopravu a uzavreli hranice. Tamojšia vláda sa odvtedy sústredila najmä na repatriáciu svojich občanov. Po niekoľkých mesiacoch začala postupne obnovovať vnútroštátne lety, avšak po výraznejšom náraste počtu infikovaných novým koronavírusom už k ďalšiemu kroku - otvoreniu hraníc pre medzinárodných turistov - nedošlo.

Zdroj foto: Vietnam Airlines

    

Akciové letenky na jeseň

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent