Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Výlet do Štokholmu už od 18 €

16.01.2020
« späť
stokholm-svedsko.jpg

Švédska metropola je považovaná za jednu z najkrajších metropol sveta. Ak je ešte stále na vašom cestovateľskom zozname, môžete to jednoducho napraviť!

Mesto je plné kanálov a krásnou severskou architektúrou a nie náhodou sa často nazýva aj Benátkami severu. Mesto môžete pokojne prejsť aj pešo a postupne ho objavovať. Navštívte najstaršiu časť mesta Gamla Stan plnú úzkych uličiek s najznámejšou nákupnou ulicou Värterlånggatan. Vynechať nemôžete ani Storkyrkan – kostol, v ktorom korunovali švédskych kráľov.

Pri vašich potulkách môžete obdivovať aj palác Drottningholm, ktorý dokonca patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a je súkromnou rezidenciou kráľovskej rodiny. Zelenou oázou mesta je Djurgården, kde sa nachádza známy Skansen, prvé múzeum pod holým nebom založeno v roku 1891. Ďalším zo symbolov mesta je loď Vasa, okolo ktorej postavili múzeum.

Výhľad na mesto si môžete užiť z televízneho príjimača Kaknästornet vysokého 155 metrov. Je najvyššou stavbou mesta a vnútri sa nachádza aj reštaurácia, kaviareň či obchodík so suvenírmi.

Ak ste milovníci umenia, Štokholm bude pre vás to pravé. Mesto ponúka stovku múzeí od múzea švédskej histórie, architektúry, múzeum Alfreda Nobela či dokonca múzeum ABBA, venovené najznámejšej švédskej skupine.

Ponuka leteniek:


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent