Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Výlet na Pobaltie: Vilnius, Riga či Tallinn už od 28 €

17.02.2020
« späť
estonsko-tallinn.jpg

Tri hlavné mestá pobaltských krajín na východnom pobreží Baltského mora, každé iné, no všetky majú čo ponúknuť.

Estónsko sa nachádza najsevernejšie zo všetkých pobaltských krajín. Hlavné mesto Tallinn je zároveň aj najdôležitejším estónskym prístavom. Od fínskeho hlavného mesta Helsinki ho na severe oddeľuje len 80 kilometrov. Od roku 1997 je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Určite vám učaruje centrum mesta s malebným hlavným námestím, radnicou či kostolmi a chrámami.

Na zozname svetového dedičstva UNESCO je zapísané aj historické centrum ďalšieho pobaltského mesta. Riga je hlavné aj najväčšie mesto Lotyšska a zvykne sa nazývať aj Paríž východu. V tomto meste vás očarí atmosféra mesta aj jeho architektúra. Výrazná secesná architektúra mesta je často porovnávaná s mestami ako sú Viedeň, Petrohrad či Barcelona.

Najjužnejšou a najväčšou z troch pobaltských krajín je Litva. Hlavné mesto Vilnius Litovci často označujú aj za mesto baroka kvôli množstvu barokových stavieb, ktoré sa tu nachádzajú. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí tzv. „Gediminasov hrad“ či Stará zbrojnica. Typické pre Vilnius sú najmä kostoly a chrámy, ktorých tu nájdete viac ako v akomkoľvek inom meste východnej Európy.

Akciové letenky na Pobaltie


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent