Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Wizz Air sa aj napriek koronakríze rýchlo zotavuje

28.08.2020
« späť
wizzair-scaled.jpg

Maďarské aerolínie Wizz Air dosahujú aktuálne 80% svojej prevádzky z minulého roku. Radia sa tak medzi najrýchlejšie sa zotavujúce letecké spoločnosti, ktoré zasiahla pandémia koronavírusu. Maďarský lowcost však zároveň upozorňuje, že v septembri sa situácia môže výrazne zmeniť pre opätovné zavádzanie cestovateľských obmedzení v rámci celej Európy.

Ako sú na tom konkurenčné aerolínie?

Konkurenčným lowcostom sa zatiaľ nepodarilo obnoviť takú veľkú časť prevádzky. Írsky Ryanair chcel pôvodne dosiahnuť do októbra 2020 70% minuloročného letového plánu, nedávno však informoval o obmedzení svojich plánov. Britský konkurent easyJet očakáva do štvrtého štvrťroka 2020 len 40% svojej pôvodnej kapacity z predošlého roka.

Úspechy aerolínií Wizz Air

Spoločnosť Wizz Air sa za posledné roky stihla rozšíriť z východnej Európy do západnej a takisto spustiť základňu v Spojených Arabských Emirátoch. Momentálne plánuje otvoriť svoju základňu aj na letisku London Gatwick. Ambície aeroliniek však závisia aj od Európskej komisie, ktorá by zmenou pravidiel mohla uvoľniť letiskové intervaly aj pre iné letecké spoločnosti. V súčasnej dobe sú pravidlá naklonené skôr väčším aerolíniám, ktoré majú do októbra na Gatwicku garantované lukratívne letiskové sloty.


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent