Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Z Prahy priamo do Moskvy iba s ČSA a Aeroflotom

07.03.2012
« späť
ilustračné foto
ilustračné foto

Nie je to žiadne nóvum, že má český národný prepravca monopol na linku z Prahy do Moskvy. Ak sa pýtate, či je to vôbec možné, tak je na to jednoduchá odpoveď.

Riadi sa totiž zmluvou z roku 1966, ktorá bola podpísaná medzi ruským a pražským letiskom, kde každá strana môže mať na uvedenej linke iba jedného prepravcu, čo v praxi znamená, že linka môže byť operovaná českým ČSA alebo ruským Aeroflotom.

Toto sa má však zmeniť. České ministerstvo dopravy chce totiž spojenie otvoriť pre viac dopravcov a už rokuje o zmene s ruskou stranou o zmene systému. Od zvýšenia konkurencie si sľubuje hlavne zníženie cien za letenky do ruskej metropoly.

Ceny leteniek sa totiž šplhali až k 9000 Kč za spiatočnú letenku. Pre porovnanie, podobnú letenku z Viedne kúpite za 150 EUR a v prípade akcie i za 90 EUR. A záujemcovia sa samozrejme hlásia. Jedným z nich je hlavný konkurent ČSA, český Travel Service.

V ČSA však z uvedenej situácie nadšení nie sú. ČSA sa totiž začali orientovať v poslednej dobe najviac na východ, čo potvrdzuje i otvorenie novej linky Nižnyj Novgorod a UFA a vyššia konkurencia ich môže začať nútiť znižovať ceny.

Dôvodom zvýšenia počtu dopravcov medzi Moskvou a Prahou je i zvyšujúce sa množstvo počtu cestujúcich Rusov do českej metropoly, ale i obchodní cestujúci. Na uvedenej linke lieta denne až deväť párov spojov. 

 

AKCIOVÉ LETENKY SPOLOČNOSTI AEROFLOT:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Dubai Viedeň [obojsmerná letenka] Aeroflot Russian Airlines 362,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent