Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené
Informácia o batožine leteckej spoločnosti ČSA
Príručná batožina v cene letenky, 1x8kg/osoba, max. rozmery 55x40x23cm
Zapísaná batožina (do podpalubia) v cene letenky, 1x23kg/osoba, max. rozmery (výška+šírka+hĺbka)= 158cm
Archív správ

Aktuality

[Koľko batožiny si môžem zobrať do lietadla?]

V nasledujúcom článku si viac povieme o hmotnostných a váhových limitoch batožín niektorých leteckých spoločností z aliancie SkyTeam - konkrétne Air France - KLM, ČSA, Aeroflot, Korean Air a Delta. Poradíme vám, ako ušetriť na batožine v rámci vernostných programov.

[Ako si uplatniť bonusy za nalietané kilometre v Aeroflote, Air France KLM, Delta, Czech Airlines a Korean Air? 2. časť]

V predchádzajúcom článku sme písali o výhodách míľových programov a o tom, ako si vaše preletené míle uplatniť. V druhej časti článku o bonusových letoch a iných výhodách sa dozviete, ako si uplatniť preletené míle u  vybraných prepravcov z aliancie SkyTeam.

[Kde a ako získať bonusy za nalietané kilometre?]

Lietate často pracovne či súkromne do rovnakej destinácie? Využite výhody, ktoré letecké spoločnosti ponúkajú. Staňte sa členom vernostných programov a zbierajte míle a za ne výhody. V tomto článku si viac povieme o aliancii SkyTeam.

[Lietajte s hudobným nástrojom do celého sveta ako Diabli]

Pred pár mesiacmi sme písali o preprave hudobných nástrojov na palube alebo v podpalubí nízkonákladových leteckých prepravcov, ktorých cestujúci využívajú na lety v rámci Európy. V tomto článku sa budeme venovať preprave hudobných nástrojov klasickými leteckými spoločnosťami do celého sveta.

[ČSA miluje leto – milujte ČSA – 5 dní parkovanie zdarma a skvelé ceny leteniek z Košíc]

Každý cestujúci, ktorí letí s Českými aerolíniami z Košíc do ľubovoľnej destinácie s prestupom v Prahe získava možnosť bezplatného parkovania na 5 dní na parkovisku P3.

Český národný letecký prepravca České aerolínie vznikol 6. októbra v roku 1923.  Od roku 1929 sú ČSA členmi IATA – Medzinárodného združenia leteckých prepravcov. Ide o klasickú leteckú spoločnosť, ktorej hlavným letiskom je letisko v Prahe. Na palubách lietadiel si môžete vybrať medzi triedami Bussiness Clas a Economy Class.

ČSA zabezpečujú prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti HOLIDAYS Czech Airlines aj nepravidelnú, tzv. charterovú dopravu. ČSA sú členom medzinárodnej leteckej aliancie desiatich leteckých spoločností SkyTeamu. Flotila ČSA pozostáva z cca 40-tich lietadiel typov Airbus, Boeing a na menšie vzdialenosti  využíva turbovrtuľové lietadlá typu ATR.

Z pražského letiska lietajú do väčšiny európskych metropol, ale aj do destinácií na Blízkom a Strednom východe, do zakaukazských republík a do Strednej Ázie.

IATA kód spoločnosti: OK

Webová stránka spoločnosti: www.csa.cz

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent