Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené
Informácia o batožine leteckej spoločnosti KLM
Príručná batožina v cene letenky, 1x12kg/osoba, max. 

rozmery 55 x 35 x 25 cm

+ malá taška, alebo laptop 40 x 30 x 15 cm
Zapísaná batožina (do podpalubia)

mimo Európu v cene letenky 1x23kg/osoba, max. rozmery (výška+šírka+hĺbka)=158cm

v Európe nie je v cene letenky, iba za príplatok 1x23kg/osoba 15 € (na letisku 30 €), max. rozmery (výška+šírka+hĺbka)=158cm
 

Archív správ

Aktuality

[Rady, ako lietať so športovou batožinou – 2. časť]

Nedávno sme publikovali článok o preprave športovej batožiny s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami. Tentokrát vám poradíme, ako prepraviť bicykel, golfové náradie, potápačský výstroj či lyže s leteckými prepravcami Austrian Airlines, KLM, Air France a s Lufthansou.

[La Premiere od Air France – rozmazná vaše zmysly]

Air France dbá o pohodlie svojich klientov, a preto neustále vylepšuje svoje jednotlivé triedy. V tomto roku rozšíri počet diaľkových letov vybavených najluxusnejšou triedou La Premiere. Rozhodne je sa na čo tešiť.

[Koľko batožiny si môžem zobrať do lietadla?]

V nasledujúcom článku si viac povieme o hmotnostných a váhových limitoch batožín niektorých leteckých spoločností z aliancie SkyTeam - konkrétne Air France - KLM, ČSA, Aeroflot, Korean Air a Delta. Poradíme vám, ako ušetriť na batožine v rámci vernostných programov.

[Ako si uplatniť bonusy za nalietané kilometre v Aeroflote, Air France KLM, Delta, Czech Airlines a Korean Air? 2. časť]

V predchádzajúcom článku sme písali o výhodách míľových programov a o tom, ako si vaše preletené míle uplatniť. V druhej časti článku o bonusových letoch a iných výhodách sa dozviete, ako si uplatniť preletené míle u  vybraných prepravcov z aliancie SkyTeam.

[Na letisku  Schiphol v Amsterdame nájdete všetko - aj múzeum a knižnicu]

Vďaka spoločnosti KLM sme si dôkladne prezreli letisko Schiphol v Amsterdame a pozreli sa aj na miesta, kde sa bežný cestujúci nedostanú. Ak vás v Schiphol čaká dlhší prestup, určite stíhate okúsiť aj pravú atmosféru Amsterdamu.

Národná holandská letecká spoločnosť KLM Royal Dutch Airlines vznikla 7. októbra v roku 1919. Od roku 1921 prevádzkuje pravidelné lety. Od 30. septembra 2003 vytvorili KLM a Air France jednu spoločnosť s názvom Air France – KLM. Obe spoločnosti si však aj naďalej ponechali svoje samostatné značky. Hlavnou základňou KLM je letisko Schiphol v Amsterdame.

Od roku 2004 je KLM súčasťou aliancie SkyTeam.

Lety tejto spoločnosti sú operované do viac než 90-tich destinácií v Afrike, v Severnej Amerike, v Ázii, v Európe a v Južnej a Strednej Amerike. Leteckú flotilu tvoria prevažne stroje typu Boeing a Airbus, ale aj McDonnell Douglas.

IATA kód spoločnosti: KL

Letecká spoločnosť KLM Royal Dutch Airlines bola založená dňa 7. októbra 1919, za účelom prepravy pasažierov Holandska a jeho kolónií. Dodnes používa pôvodný názov

KLM je jadro skupiny KLM, ktorý ďalej zahŕňa dcérske spoločnosti KLM Cityhopper, Transavia.com a Martinair.

KLM letecka spolocnost

 

S Air France je KLM v čele európskeho leteckého priemyslu. Ponúka spoľahlivosť a zdravú dávku holandského pragmatizmu.

32,000 zamestnancov KLM pracuje na poskytovaní inovatívnych produktov pre zákazníkov a zabezpečujú bezpečnú prevádzku.

Spoločnosť KLM usiluje o to aby zabezpečila rovnováhu medzi záujmami spoločnosti a záujmami ľudí, ktorí žijú a pracujú v blízkosti letiska.

Webová stránka: www.klm.com

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent