Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené
Informácie o batožine leteckej spoločnosti Germanwings
Príručná batožina v cene letenky, max. 8 kg, max. rozmery 55x40x20cm
Zapísaná batožina (do podpalubia) 0 ks / 1 ks / 2 ks do 23 kg/ks, závisí od konktrétneho letu a triedy
Archív správ

Aktuality

[Nová nízkonákladovka z koncernu Lufthansy]

Nemecký koncern Lufthansa síce dlhšie odmietal potvrdiť informáciu, že plánuje založiť vlastnú nízkonákladovú leteckú spoločnosť, avšak posledné správy tieto špekulácie potvrdzujú.

[Germanwings zvyšujú hmotnosť 1. zapísanej batožiny]

Nízkonákladová letecká spoločnosti Germanwings prichádza s novinkou, zvýšila hmotnostný limit prvej zapísanej batožiny (do podpalubia) z 20 na 23 kg.

[Lufthansu čakajú zmeny]

Nemecký denník Bild informoval o tom, že nemecký vlajkový prepravca Lufthansa plánuje svoju dcérsku spoločnosť Eurowings, ktorá je zameraná na krátke lety, spojiť s nízkonákladovoiu firmou Germanwigs.

[Spolupráca Germanwings a Austrian Airlines]

Germanwings a Austrian Airlines sú dcérske spoločnosti aerolínií Lufthansa. Tieto spoločnosti ohlásili užšiu spoluprácu.

[Kedy kúpiť najlacnejšie letenky?]

Chystáte sa na dovolenku, výlet či služobnú cestu? A váhate kedy výhodne kúpiť letenky? Záleží kam a akou leteckou spoločnosťou poletíte. To sú dosť dôležité faktory, ktoré ovplyvňujú cenu.

Táto letecká spoločnosť vznikla v roku 1997 s pôvodným názvom Eurovings, následne bola v roku 2002 premenovaná na Germanwings. V roku 2009 prešla pod krídla Lufthansy ako jej dcérska spoločnosť a funguje ako jej nízkonákladová verzia. Svojim cestujúcim ponúka možnosť na kombináciu balíčka služieb, ktoré budú pri lete potrebovať. Spoločnosť Germanwings obsluhuje všetky lety materskej Lufthansy na letiskách mimo Mníchova a Frankfurtu.

 

Germanwings obsluhuje väčšinu letísk v Európe. Lietadlá spoločnosti však pristávajú aj v najpopulárnejších dovolenkových destináciách v Európe, Afrike a taktiež lietajú na Blízky východ. Lety Germanwingsu sú zosúladené s letmi Lufthansy a obe spoločnosti ponúkajú rovnaký vernostný program.

 

IATA kód spoločnosti: 4U

Webová stránka: www.germanwings.com

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent