Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené
Informácia o batožine leteckej spoločnosti Qatar Airways
Príručná batožina v cene letenky, 1x7kg/osoba, max. rozmery 50x37x25cm
Zapísaná batožina (do podpalubia) v cene letenky, 1x23kg/osoba, max. rozmery (výška+šírka+hĺbka)=158cm
Archív správ

Aktuality

[Qatar Airways sú novým členom aliancie Oneworld]

Po tom, čo aliancia Oneworld prišla po krachu o Malév a Mexicanu, vkladá do Qataru Airways veľkú nádej. Najmä čo sa týka zjednotenia systému v aliancii. 

[Spanair zbankrotoval]

V poslednej dobe sa so zlými správami v leteckom priemysle ako keby roztrhlo vrece. Príkladom toho je vyhlásenie bankrotu španielskeho leteckého prepravcu Spanair.

[Nová letecká linka, ktorá bude spájať katarská Dohu a maďarskú Budapešť]

Arabská letecká spoločnosť Qatar Ariways má novú leteckú linku do strednej Európy. Štyrikrát do týždňa bude totiž prevádzkovať let z katarskej Dohy do Budapešti.

[Letecké spoločnosti. Ktorá je tá najlepšia?]

Už ste si niekedy položili otázku, ktorá spoločnosť je najlepšia? Pokiaľ lietate často, už máte isto vybratú tú svoju naj a „inej“, ako tej svojej už toľko neveríte? Pozrime sa, ktoré letecké spoločnosti patria medzi tie svetové "top".

Vlajková letecká spoločnosť Kataru Qatar Airways vznikla 22. novembra v roku 1993 a svoj prvý let uskutočnila v roku 1994. Do roku 1997 ju vlastnila kráľovská rodina Kataru, dnes vlastní parlament už len 50% akcií. Qatar je prestížna letecká spoločnosť ocenená leteckou agentúrou Skytrax piatimi hviezdičkami a v decembri 2008 získala ocenenie za najlepšiu leteckú spoločnosť v Business triede.

Qatar Airways sú členom aliancie Oneworld.

Hlavná základňa tejto leteckej spoločnosti sa nachádza na medzinárodnom letisku v Dauhe. Lietadlá Qataru lietajú do približne 120 destinácií v rámci Európy, Afriky, Ázie, Austrálie a Južnej a Severnej Ameriky. Cestujúci majú možnosť vybrať si z troch tried, a to Economy, Business  a First Class.

Flotilu tejto leteckej spoločnosti tvoria stroje Airbus, Boeing a Bombardier.

IATA kód spoločnosti: QR

Webová stránka spoločnosti: www.qatar.com

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent