Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené
Informácia o batožine leteckej spoločnosti Swiss Airlines
Príručná batožina v cene letenky, 1x8kg/osoba, max. rozmery 55x40x20cm
Zapísaná batožina (do podpalubia) v cene letenky, 1x23kg/osoba, max. rozmery (výška+šírka+hĺbka)=158cm
Archív správ

Aktuality

[Máme pre vás lacné letenky i bez zahád - Maurícius od 512 EUR]

Nemusíme ich skrývať, sú to predsa pre vás, skvelé ceny leteniek do Dominikánskej republiky, na Murícius či na Maledivy už od 512 €, leťte so SWISSOM!

[Zmeny váhového limitu checkovanej batožiny]

Nový rok priniesol aj zmeny v leteckých spoločnostiach, či už je to navýšenie palivovej taxy z dôvodu zvýšenej ceny ropy  alebo zmena váhových limitov pre checkovanú batožinu do podpalubia na trase medzi Európou a USA.

[Čapované pivo na palube lietadla. Novinka, ktorú zaviedli Japonci]

„Tak predsa len sme sa dočkali“, povzdychnú si tí, čo milujú tento zlatistý mok. Kto by si ale myslel, že toto prvenstvo bude patriť Čechom, je na veľkom omyle. Ako prví zaviedli túto novinku Japonci, resp. japonská spoločnosť ANA (All Nippon Airways).

Švajčiarska národná letecká spoločnosť Swiss International Air Lines (Swiss) vznikla v roku 2001 po tom, čo zbankrotovala bývala národná švajčiarska spoločnosť Swissair. Časť z bývalej firmy bola predaná spoločnosti Crossair, ktorá sa neskôr premenovala na Swiss, a tak ma od 31. marca 2002 Švajčiarsko národnú leteckú spoločnosť s týmto názvom. Swiss kvôli finančným problémom v roku  2007  kúpila nemecká spoločnosť Lufthasa, ktorá sa stala jeho materskou spoločnosťou.

Hlavné sídlo Swissu je v Bazileji vo Švajčiarsku. Hlavnú základňu má na letisku Kloten v Zurichu, ďalšie základne má na letisku v Bazileji a v Ženeve. Je členom leteckej aliancie Star Alliance.

Ide o klasickú leteckú spoločnosť, ktorá sa napriek temnejšej minulosti vypracovala na uznávanú značku obľúbenú medzi klientmi a v roku 2008 vyhrala cenu najlepšieho európskeho prepravcu na krátke trate.

Flotilu Swissu tvoria Airbusy, Bombardier a Avro RJ 100. Táto letecká spoločnosť prevádzkuje pravidelné lety do cca 72 destinácií po Európe, Severnej a Južnej Amerike, Afrike a Ázii.

 

IATA kód spoločnosti: LX

Webová stránka spoločnosti: www.swiss.com

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent