Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Čo urobiť po príchode na dovolenku, alebo na čo nezabudnúť po príchode domov.

20.01.2016
« späť
priprava.jpg

Pre bezstarostnú dovolenku si prečítajte niekoľko tipov, na čo sa počas pobytu pripraviť a na čo nezabudnúť po návrate domov.

 

 

  1. Keďže cesta z letiska do hotela môže trvať dlho, odporúčame vám si po pristátí na letisku kúpiť nejaké občerstvenie. Ďalším dôvodom na malý nákup už na letisku je to, že v hoteli bývajú potraviny predražené  a takto nebudete nútení ísť po príchode do hotela hľadať potraviny, alebo reštauráciu a môžete sa v kľude vybaliť.

 

  1. Po príchode do hotela si z kufra vybaľte len tie najdôležitejšie veci a veci, ktoré využijete. Hlavne pri kratších poznávacích pobytoch určite nevyužijete všetko, čo ste si zbalili. Takto zároveň predídete tomu, aby ste niečo v hoteli zabudli a pri odchode sa zbalíte rýchlejšie.

 

  1. Na cestu sa dobre pripravte, zistite si všetky dostupné informácie o krajine kam cestujete, hlavne zákony a nariadenia, na ktoré u nás nie sme zvyknutí. Napríklad v Singapure by ste za žuvačku vypľutú na zem zaplatili mastnú pokutu.

 

  1. Ak chcete spoznať naozajstné zákutia navštívenej krajiny, zistíte ich od domácich obyvateľov. Len tí vám povedia, ktorá pláž je krajšia ako tá, ktorú vám odporúča bedeker alebo cestovná kancelária. Navyše vo väčšine krajín sú domáci obyvatelia veľmi milí a budú radi, že vám mohli niečo ukázať.

 

  1. Od miestnych taktiež zistíte, kde sa dobre a lacno najete. Nemusíte tak stáť v rade v preplnenom fastfoode, alebo platiť v drahých reštauráciách.

 

PO NÁVRATE

  1. Aj keď ste po ceste určite veľmi unavení, skúste pozbierať ešte pár síl a vybaliť sa hneď po príchode. Určite to oceníte neskôr, keď sa budete môcť venovať príjemným veciam a oddychovať bez výčitiek, že ešte nie ste vybalení.

 

  1. Drobnosti z kozmetickej tašky si nevybaľujte v prípade, že cestujete často. Ušetríte čas na balenie a budete mať k dispozícii všetko, čo denne potrebujete.

 

  1. Počas vášho pobytu si zapisujte pamiatky alebo situácie, ktoré vás zaujali, alebo vo vás vyvolali nejaké dojmy, na ktoré budete radi spomínať. O niekoľko rokov budete určite s úsmevom na tvári spomínať na svoje zážitky rozprávať ich známym a rodine.

 

  1. Odporúčame vám zapísať si aj drobnosti, ktoré ste si zabudli pribaliť, alebo naopak, ak ste so sebou zbytočne ťahali niečo, čo ste nevyužili. Pri ďalšej svojej ceste tento zoznam otvorte a balenie bude oveľa jednoduchšie. Zároveň sa vyhnete napríklad situácii, kedy si zabudnete lieky a budete musieť hľadať najbližšiu lekáreň. 

 © 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent