Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Najvyššia veža katedrály Sagrada Família v Barcelone má novú podobu

10.12.2021
« späť
Barcelona-sagrada-familia.jpg

Pri najbližšej návšteve španielskej Barcelony čaká turistov krásna novinka. Na vrchole ikonickej Sagrady Famílie totiž pribudla kolosálna päťtonová hviezda. Osadili ju na v súčasnosti najvyššiu vežu Panny Márie, ktorá patrí medzi prvé dokončené od roku 1967. Po kompletnom dostavaní katedrály však bude so svojimi 138 metrami až druhou najvyššou.

Táto 12-cípa hviezda zo skla a ocele, známa aj ako betlehemská hviezda, stála neuveriteľných 1,5 milióna eur. Pri príležitosti odhalenia hviezdy v stredu 8. decembra, boli na veži vysvietené okná na modro, čo je farba symbolizujúca plášť Panny Márie. Postupné rozsvietenie veže mohli sledovať naživo milióny ľudí z celého sveta už od 4. decembra. Ako prvá sa rozsvietila základňa veže a postupne sa pridávali ďalšie okná smerom hore. Počas slávnostného ceremoniálu slúžil v katedrále omšu Arcibiskup Barcelony Juan José Omella.

Na svoje dokončenie momentálne čaká aj ďalších 5 veží katedrály. Najvyššou bude veža Ježiša Krista s výškou až 172 metrov. Sagrada Família sa tak stane najvyšším kostolom sveta. Jej dostavba je naplánovaná na rok 2026, avšak kvôli situácii okolo koronavírusu sa termín môže ešte predĺžiť.
 

    

Akciové letenky do Barcelony

              


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent