Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Čapované pivo na palube lietadla. Novinka, ktorú zaviedli Japonci

27.07.2010
« späť
pivo-kupena.jpg

„Tak predsa len sme sa dočkali“, povzdychnú si tí, čo milujú tento zlatistý mok. Kto by si ale myslel, že toto prvenstvo bude patriť Čechom, je na veľkom omyle. Ako prví zaviedli túto novinku Japonci, resp. japonská spoločnosť ANA (All Nippon Airways).

Japonská spoločnosť ANA (All Nippon Airways) bude zatiaľ čapovať pivo iba na siedmich vnútroštátnych letoch. Viete koľko bude stáť tento „špás“? Za jeden pohár zlatistého moku zaplatíte 1000 yenov, čo je v prepočte okolo 9 EUR. To nie je tak veľa, ak zoberieme do úvahy fakt, že v bežnom bare zaplatíte za pol litra okolo 800 yenov, teda cca 7 EUR. V Japonsku je pivo veľmi obľúbené a tvorí celkovo 40% spotreby alkoholu v krajine. 

 

Čapované pivo na palubách nie je zase až taká veľká novinka. Už v minulosti v ho ponúkali na svojich palubách švajčiarsky SWISS a americký Northwest Airlines v business triede. Uvidíme ako sa tento nový pivný doplnok uchytí a či pôjdu Japonci príkladom i ostatným leteckým spoločnostiam.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent