Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

ČSA sa vracajú na diaľkové linky

21.06.2013
« späť
csa-logo-orezane.jpg

Mnohí pochybovali, či sa podarí českému národnému prepravcovi ČSA vrátiť na diaľkové linky. Zdá sa, že dobrá vec sa podarila.

Svoju veľkú zásluhu má na tom i menšinový vlastník tejto leteckej spoločnosti, kórejský Korean Air. Práve od neho si ČSA prenajali jedenásťročné lietadlo typu Airbus A330 – 300, ktoré lieta na stredne dlhé trate. Uvedený typ lietadla pojme až 352 cestujúcich. Prepravca s ním bude lietať na linkách do Soulu, ktoré bude operovať 3-krát týždenne a doplní tak lety Korean Air na tejto linke do Ázie.

V zostávajúcich voľných dňoch bude stroj lietať z Prahy do Tel Avivu, Moskvy a Almaty. V praxi to bude znamenať, že lietadlo bude v prevádzke týždenne zhruba 88 tzv. blokových hodín. ČSA sa vracia na diaľkové linky po skoro štyroch rokoch. Naposledy totiž letela pravidelná linka vo farbách českého prepravcu z New Yorku v októbri 2009 s Airbusom A310.

Možno len dúfať, že to nie je posledná lastovička v podobe veľkého lietadla pre ČSA, a že prepravca sa bude rozrastať nielen flotilou, ale i destináciami.


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent